Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Escapelle tabletta után...

Escapelle tabletta után vérzés, mégis terhes lettem?

Figyelt kérdés
26 órán belül bevettem a gyógyszert, rá 5 nappal 4 napig enyhe barnázásom lett, utána 2 napig erős vérzésem, utána 5 napig ismét pár csepp barnázás. Úgy gondoltam hatott a gyógyszer, hiszen volt vérzésem, viszont a következő menzesz már nem jött meg. Csináltam több terhességi tesztet, mind pozitív lett. Tapasztalt már valaki ilyet az esemény utáni tablettával kapcsolatban?
2018. febr. 18. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta sem 100%-os hatékonyságú. Ha pozitív a terhességi teszted, akkor terhes vagy valószínűleg. Menj orvoshoz, ő tud segíteni mindenben!
2018. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Uhh ez ciki. Ha minden teszt pozitív lett, akkor terhes vagy. Az esemény utáni tabletta sem hat minden alkalommal. Rendszerint minél hamarabb veszed be, annál nagyobb az esély arra, hogy nem leszel terhes. De nem nyújt 100%-os biztonságot.
2018. febr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik barátnőm. Most lesz egy éves a kisfia.
2018. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ha nem akartad a babát, de terhes vagy:(. Sajnos az esemény utáni se nyújt 100%-os védelmet. Kezdjetek el gondolkozni, hogy mi legyen a kisbaba sorsa.
2018. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp megtartjuk a babát. Igazából csak azért vettem be a gyógyszert mert fél éve vagyok új munkahelyen és nem szerettem volna ilyen hamar babót. Házasok vagyunk, elég idősek is (én 27, férjem 30), csak szerettem volna legalább egy évet eltölteni az új helyen és aztán próbálkozni, de úgy látszik az élet közbe szólt. :)
2018. febr. 18. 08:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az elso...

A noveremeknek igy lett meg a negyedik gyerek.

Ok alapvetoen ovszereztek, de egyszer rosszul, raadasul a noverem epp ovulacio kornyeken volt, erezte is, igy az ejszakai baleset utan mar reggel a dokinal volt es esemeny utanit iratott, be is vette ugy, ahogy kell.

Az orvosa mar akkor mondta neki, hogyha beletalaltak az ovulacioba, akkor kb 80%-os csupan az esemeny utani tabi hatekonysaga meg akkor is, ha 24 oran belul beveszi. Siman elofordulhat, hogy a petesejt mar kiszabadult es a spermiumok mar azelott elertek, mielott a tabletta egyaltalan kifejtette volna a hatasat.

Nagy dozisu progeszteron van benne, szoval ha meg ovu elott beveszi az ember, akkor magat az ovulaciot megakadalyozza.

Azutan elvileg ugy hat, hogy extrem modon megvastagitja a mehnyalkahartyat, igy nehezitve van a beagyazodas, de nem lehetetlen. Majd ahogy kiurul a szervezetbol a nagy progeszteronloket, ugy levalik a mehnyalkahartya (ezert volt neked is verzesed) es szerencses esetben igy kiurul minden akkor is, ha mar megtortent a beagyazodas. Kevesbe szerencses esetben nem urul ki minden...


A lenyeg, hogy mint latod, tapasztalod, az esemenyutani tabi hatekonysaga nagyreszt attol fugg, hogy a ciklus melyik reszen tortent a baleset es az is elegge egyeni, hogy kinel mennyire mukodik. Igy is sok terhesseget megakadalyoz, de vannak kivetelek es nem is olyan ritkan.


A jo hir, hogyha a terhesseg megis letrejon, akkor igen kicsi az eselye, hogy a gyereknek baja legyen a tabletta miatt. Tehat ha ugy dontesz, hogy megtartod, akkor a fejlodesi rendellenessegek miatt nem igazan kell jobban izgulnod, mint barki masnak.

2018. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!