Hőgörbe kérdés?

Figyelt kérdés
Mièrt cikk-cakkos a piros vonal? Nem volt ovum?
2018. márc. 3. 19:07
 1/3 A kérdező kommentje:
2018. márc. 3. 19:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, a piros vonalban nincs semmi cikk-cakk. Szaggatott vonalra érted? Nem lehet, hogy ez a szoftver amit használsz egyszerűen csak ilyen vonallal jelzi a feltételezett időpontját az ovulációnak?

Nem vagyok szakértő, én csak úgy, önismeretből szoktam hőmérőzni, még nem vagyok házas sem. De arra is tippelnék, hogy a program nem tudta egyértelműen meghatározni az időpontot, ezért lehet esetleg szaggatott a vonal. Átlagban véve volt hőemelkedés, de az ingadozás miatt nehéz belőni pontosan mikor. Amúgy egységesen mérted? Mármint minden nap azonos helyen (hónalj, száj), egyidőben, min. 4-5 óra alvás után? Mert ezek szükségesek egy pontos görbe meghatározásához. Létezik amúgy módszer, amellyel te kiszámíthatod az ovu napját, ha nem bízol a számítógépben, vagy sajátos esetek vannak. Fejből már nem emlékszem, de egy részletes magyar nyelvű kézikönyv volt a neten, természetes családtervezés néven talán rátalálsz. Egyéb tünetek is vannak, amik a hőmérőzés mellett segítenek meghatározni mikor vagy a legtermékenyebb.

2018. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ovu idejének klasszikusan a végbélben mért hőt szokták volt ajánlani, én már kinőttem ebből, de akkor még így volt. Ébredési hőmérsékletnek hívják, tehát felkelés előtt kell mérni naponta, és amikor kiugrik akkor van az ovu. A különbség lehet akár 1 C fok is. Klasszikusan a két menses középső idejében 3 - 4 nap a legvalószínűbb. Nekem sikerült úgy bemérnem, hogy később már a naptárat nézni is elég volt
2018. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!