Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19. napi progeszteron szint...

19. napi progeszteron szint 27,51 nmol/l normális? Volt ezzel peteeres? FSH/LH arány is érdekes. Többi lent.

Figyelt kérdés

19. napon mentem mert átlag 25 napos a ciklusom.

Most derült ki,h sajnos IR-em van, azóta csinálom a diétát.

Minden más hormon rendben van, tsh 1,87.

Az FSH LH arany asszem nem túl jó, sztm az LH alacsony az fsh meg magas bár a lelet szerint tartományon belül van.

Fsh 8,63

Lh 1,92

Pco elvileg nincs. Velemenyek?


2018. márc. 21. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Fsh lh arány nem jó. Sztem a pco-t korai volt kizárni. Uh volt, úgy zárták ki?

Ha ennyi a progid, volt peteérésed, bár alacsony azért a szint. Sárgatest elégtelenség is játszik. Progi pótlás kelleni fog.

Egyénként ha megnyugtat nekem sokkal kevesebb volt a progeszteronom. :)

2018. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És progi pótlás mellet sikerült a baba?

Kimondottan pco-t nem kerestek nálam uh-n de missed ab előtt-után nagyon sokat nézegettek és egyszer sem említettek cisztakat.

Az fsh lh arany valóban nem jó de úgy tudom pcos akkor van ha az lh magas. Nálam meg ugye éppen fordítva van.

Azt is olvastam h peteeres csak 35-40 közúti progeszteron esetében van, bár én szoktam észlelni az ovut. Mehnyaknyak és enyhe gorcsok szoktak lenni. Ahh nek tudom, el is vagyok keseredve, a ciklusom se az igazi. Főleg missed ab óta bár előtte is hosszu volt. 10 napig menstrualtam, most meg van hogy két hétig! Fogalmam sincs mi lehet velem. :(((((

2018. márc. 24. 19:08
 3/8 A kérdező kommentje:
* körüli
2018. márc. 24. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt vetélésem, bár annak más körülményei voltak, de a lényeg, hogy az meg tudja kavarni a ciklust. Nekem peteérés után egyszer 2nmol/l volt a progi, másik random ciklusban pedig 8nmol/l. Én nagyboldogan mentem a dokihoz, hogy milyen jó ez a 8 a 2-höz képet. Hát egy pöppet körberöhögött, majd adott progi pótlást. Nekem minden hónapban kell szednem babától függetlenül, mert már egyéb problémáim is lettek.

A missed ab-od miért volt, tudjuk?

Progi pótlással egyénként sikerült baba, r akkor még nem volt ennyire rossz mint mostanság. Épp a 3.-al próbálkozunk (megint :( ) remélem most sikeröl.

Szerintem nálad pótlással semmi probléma nem lesz.

És az ir-ed milyen?

Én pco+durván ir-es és sárgatest elégtelen vagyok.

2018. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A vetélést nem lehet tudni, h mitől volt. A dokim nem is foglalkozott vele, legyintett ra. Magamtól mentem endokrinologushoz. Más tünetek miatt is de főleg a missed ab miatt.


Ir-em is most derült ki.

0’ 17

120’ 72

Homa: 3,9

Fogalmam sincs ez milyen mértékű. Csinálom a diétát, azóta fogytam két kilót. Dokihoz nem mentem vissza mert vártam a progeszteron eredményre. Már kertem időpontot de sokára kaptam.

Az elhúzódó menstruación kívül, hajhullás, alvászavar és pattanasosodas volt a tunetem.

Lehet h a missed abnak nincs is köze semmihez, lehet h csak életképtelen volt. De azért valami nem stimmel velem.

Elképzelhető h az ir és a missed ab megkavarta a ciklusom?

Helyre lehet ezt hozni viszonylag egyszerűen szerinted ?

Azért az “jó”hír, h neked is összejött a baba, pedig rosszabb helyzetben vagy jóval mint én.

Biztosan elmegyek nogyogyaszhoz h kizárjuk a pco-t, nézze meg alaposan a petefeszkem. Ja amúgy endometriozisom az van, de kis mértékű.

2018. márc. 24. 20:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és drukkolok h összejöjjön a harmadik :)
2018. márc. 24. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a progihoz tudok szolni, hasonlo volt nekem is, doki szerint volt peteeres. Most clostit kapok a petefeszkek tamogatasara es a jobb peteeresre, meg progi potlast, hatha sikerul a babo. Sok sikert!
2018. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtál!
2018. ápr. 3. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!