Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Használta már valaki a hüvelyg...

Használta már valaki a hüvelygyürüt?

Figyelt kérdés
Én már kapásbol rossz idöpontban tettem fel,,, nem a menstruáció elött hanem után tettem fel rögtön ahogy elmúlt! Remélem nem csináltam butaságot!

2018. márc. 31. 16:23
 1/4 Evele123 válasza:
73%

Szia. Meglepő lehet, hogy egy sráctól kapj választ ebben a témában, de ez van:

A barátnőm másfél éve kezdte el használni (Nuvaring), 3 hétig van fent neki, a menzesze alatt leveszi, vagyis 1 hétig nincs fent. Mindig a naptárban vezeti, szigorúan be kell tartania, mert ha össze-vissza tenné fel, bezavarna még a havijába is, ráadásul időnként görcsölni is szokott tőle. Mondjuk neki (nekünk) ez a védekezési módszer maradt, mert a gyógyszertől migrénje lett, a spirált sem bírja, a gumit meg én nem bírom, egyszerűen leblokkolok, ha rajtam van. És ez nem valami hímsoviniszta zagyvaság, nagyon is odafigyelek a szerelmemre.

Legutóbb 2 nappal az előírt naptól később rakta fel, és megint begörcsölt 1-2 órát. A többi infó szerintem rajta van a használati útmutatón. Remélem segítettem... 33/F

2018. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Es ez milyen hatasfoku egyebkent? Ez hormonos? Vagy pontosan hogyan hat?
2018. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írta. Menstruáció után kell feltenni és 1 hét szünet (ekkor menstruálsz) aztán újat teszel fel...

Én nem szerettem, engem zavart együttlét közben. Így együttlét előtt kivettem, utána vissza. Szóval hamar rajottem, hogy ezt nem nekem találták ki.

2018. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

NEM menzesz után kell feltenni, hanem az első gyűrűt a menstruáció első napján. Ahogy az eléggé világosan le is van írva a tájékoztatóban, csak el kellene olvasni. 3 hétig van fent, 1 hét szünet és a szünet alatt jelentkezik a vérzés. A többit már a vérzéstől függetlenül, mindig az egy hetes szünet után kell feltenni akkor is, ha addig még nem múlik el a vérzés.


És igen, hormonos. Pontosan ugyanúgy hat, mint a tabletta, csak nem a bélrendszerből, hanem a hüvelyből szívódik fel. Ugyanazok a hatásai, a mellékhatásai és a lehetséges szövődményei is, mint a tablettáknak.


Egyébként ez a TEHERBEESÉS és nem a FOGAMZÁSGÁTLÁS kategória.

2018. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!