Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek így terhes, ha fogamzá...

Lehetek így terhes, ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Altforalle fogamzásgátlót szedek 8 napja a menstruációm első napjától. Minden bap ugyan abban az időben vettem be, egy szemet se felejtettem el. Nem szedtem mellé semmi mást és nem volt se hasmenesem és nem is hánytam. Nagy mennyiségű alkoholt se fogyasztottam.

A 8. tabletta után elhagytuk az óvszert és a barátom belém is élvezett. A tájékoztató szerint az első naptól hat a gyógyszer, de egy hetet szerettem volna várni, hogy biztos legyen a dolog. Szerintetek ennyi idő után már rendesen hat? Lehetek terhes?


19/L



2018. ápr. 29. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme szex után megkérdezni?
2018. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy első naptól hat. Nekem annó azt mondta a doki mikor elkezdtem szedni, h minimum 2 hétig védekezzünk a szokásos módon, 1 hónap után már biztos véd. Az én tájékoztatómban is benne van, h első napjától véd. Igazából szerintem ez függ attól is, h az adott gyógyszert befogadja e a szervezeted.

Én azért 8 nap után nem vállaltam volna be gumi nélkül, szerintem van rá esély, h terhes lehetsz- mivel ez sem 100%, most kezdted, lehet alapban “hajlamosabb” vagy teherbe esni és lehet, h számodra nem a megfelelő gyógyszert kaptad.

2018. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Én sem mertem volna 8 nap után úgy csinálni és már nem az aktus után kell aggódni, hanem előtte gondolkodni. Én egy éve szedem a tablettát, de mikor kezdtem szedni az orvos mondta, hogy ebben a hónapban semmi kép sem hagystkozzunk csak gumira. Első levelet beszedtem és mikor már a másikat szedtem, akkor volt csak gumi nélkül és ment el, de rettenetesen félt a párom és fura volt neki pont ezért még várni is akart, de mondtam, hogy már nem lesz gond. (de valahol azért én is féltem). Szerintem nagy butaság volt egy hét után.
2018. ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Mi bevállaltuk 7 nap után és semmi probléma nem volt.
2018. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem sem érdemes szex után megkérdezni.


Elvileg nem lehetsz terhes, véd a gyógyszer.

Ha viszont számodra nem megfelelő a gyógyszer, akkor lehet gond,de ennek kicsi a valószínűsége.

2018. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem valószínű, hogy terhes leszel. Amúgy meg azért az orvosokat is megkérdezném, hogy mi a valószínűsége, ha az első hónapban nem hat, hogy a következő hónapban, amikor a szedő elhagyja a kiegészítő védekezést, akkor már hat? Vagy egyáltalán erről a szedője vagy az orvos hogy tud megbizonyosodni?

Amúgy kérdező, nyugodj meg, a fogamzásgátló többféleképpen fejti ki a hatását, ezért van, ha a vérzésed első napján kezded el szedni, akkor már rögtön hat. Ugyanis meggátolja a peteérést és ha nincs peteérés, nincs terhesség sem. A peteérés amúgy a ciklusod közepén lenne, de akkor te már 2 hete szeded a tablettát. Továbbá a tabletta olyan közeget hoz létre a hüvelyedben, ami gyakorlatilag lehetetlenné teszik a spermiumok célba jutását. Márpedig ha netán van is peteérés, de a sperma nem jut célhoz, megint nincs terhesség. Illetőleg teljesen elvékonyítja a méh nyálkahártyáját, tehát tegyük fel, hogy volt peteérés, netán a sperma is célba jutott. Viszont nem tud hová a megtermékenyített petesejt beágyazódni, hisz teljesen vékony a méhnyálkahártya ahhoz. Márpedig ha a ciklust nézzük, akkor a ciklus 14. napja körül van peteérés, ekkor ha együtt van valaki valakivel és összejön a dolog, akkor kb. még 10 nap a beágyazódás, eddigre pedig neked már szinte elfogyott a tablettád, tehát bőven volt ideje kifejteni a hatását.

Az orvosok azért mondják, hogy az első hónapban ajánlott a kiegészítő védekezés, mert sosem lehet tudni, hogy milyen hatásai lesznek a szervezetre, lehet nem fog beválni, váltani kell, vagy abba kell hagyni, márpedig akkor nem lehet csak tablettára hagyatkozni, illetve ha valaki nem szokott ahhoz hozzá, hogy valamit rendszeresen szed, akkor könnyű elfelejteni, márpedig ha akár 1 szem is kimarad, az már igen csak kockázatos. De azért ha már valaki 1 hónapja szedi, akkor megszokja. Szóval valószínűleg semmi gond nem lesz. Nem vállalnának a gyógyszergyártó cégek ekkora felelősséget fel, ha nem lenne igaz, amit leírnak a tájékoztatóban.

2018. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, de tudnunk kéne, hogy milyen hosszúak a ciklusaid, mikor szokott megjönni és abból nagyjából meg lehetne mondani, hogy ovuláltál-e. Mert a teherbeesés nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra. Vannak termékeny napok és nem termékeny napok, de gyógyszer mellett nem hinném, hogy terhes vagy.
2018. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nem lehet így!

Mindenki mást mond,mikor én szedtem ,a nőgyógyász azt mondta,ha menzesz első napjától szedem,akkor rögtön véd. én az 5.napon már együtt voltam a párommal és semmi baj nem volt

De ha ennyire izgulsz,akkor majd tesztelj aktus után 14 nappal kb. bár szerintem nincs mitől félned .

2018. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!