Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az én kérdesem azokhoz szól,...

Liza23 kérdése:

Az én kérdesem azokhoz szól, akik naptár szerinti pé után estek teherbe! Hány nap telt el nektek? Tapasztalatra lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
10-én kellett volna éves naptározás és rendszeres menzesz alapján,16-án sikerült. Onnan tudom,hogy 6 nappal kisebb,mint menzesz szerint kéne és pont 10-től 16-ig nem voltunk együtt.
2018. jún. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezekszerint ha 2 nappal utána voltunk együtt véfekezés nélkül akkor simán lehet belőle baba!?
2018. jún. 9. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én 6 nappal később estem teherbe mint ahogy a "nagykönyv szerint" kellett volna lennie a peteérésemnek. Ezek szerint nem akkor volt... :)
2018. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülye kérdés. Nem vagyunk gépek, a ciklushossz váltakozhat. Ha neked épp hosszabb volt min. 2 nappal, akkor nyilván teherbe eshetsz.

Ha nem, nem.

De ezt nem tudhatod, ha nem lh teszteltél vagy nem monitorozták uh-val a peteérésed folyamatát. Utólag kiderül.


Ha már annyira a "tapasztalat" érdekel. Igen, 2 nap ingadozás egészen természetes, belefér a rendszeres ciklus definíciójába is, úgyhogy ha elkerülni akartad, nem voltál valami okos,

ha viszont gyerekre gyúrsz, legyetek máskor azért előtte is együtt.

2018. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem gyúrúnk gyerekre, de nem jönne el a világ vége, ha terhes lennék!

A kérdés számomra azért fontos, mert egy nagyon erős antibiotikum kúrát kell elkezdenem, de mivel védekezés nélkül voltunk együtt nem kezdtem el!

Azt szerettem volna tudni, ha kb. 12-13 nap volt hátra mensiig amikor együtt voltunk, de az app hamarabb mutatta az ovut és en is máskor éreztem mint ahogy az appban van, akkor sikerülthetett-e!? Most 1 hét van a következő mensiig. Ha pé után esünk teherbe ugyanúgy kimarad?

2018. jún. 9. 15:40
 6/11 anonim ***** válasza:

"Pé után" nem tudsz teherbe esni, pontosabban a tüszőrepedés után kb. 24 óráig megtermékenyíthető a kiszabadult pete.

DE ha te máskor érezted, akkor miért az appot figyeled?

Az app nem lát beléd. Csak az előzőleg beírt adataid alapján becsül.


Egyébként pedig, ha indokolt, szedd be a gyógyszert, ne latolgass!

Egy kezeletlen fertőzés mindig ártalmasabb.

És az első ~6 hétben egyébként se igazán tudsz ártani a gyereknek.

2018. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Orvos utasítására nem kezdtem el az antibiotikumot!

Voltunk előtte is együtt! Igazából nehéz megmondanom mikor mit értek, mert folyamatosan vannak ilyen hasszurkáim, nyilalássaim minden előjel nélkül! Azért nézem az appot, mert a babócám az alapján sikerült 😂 úgy hogy azt mondták a dokik többen is h nem lehet babám 😊 mikor ő megfongant volt egy fura érzésem 😊 most is ezt érzem 🙈

Ezért tettem fel a kérdést, lehet hülyén fogalmazok...

2018. jún. 9. 15:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Jah és nem fertőzésem van! Nem nőgyógyászati bajom van hanem belgyógyászat!
2018. jún. 9. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot bakteriális FERTŐZÉSRE írják fel. Tök mindegy hogy hol van a szervezetedben. Nem csak a nőgyógyászati jelenthet gondot.


De ha a szakorvosod annyi alapján, hogy "esetleg terhes" vagy, már nem is ajánlotta, nem lehet túl nagy bajod.

2018. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdés szempontjából mindegy, hogy mekkora bajom van!

Azért mondta a doki h ne kezdjem el, mert pici terhesség alatt sem szabad ezt az 5 féle gyógyszert szedni amit felírt! Szerintem ez azért korrekt!

Nem tudok mást tenni, mint várni és tesztelni ha késik 😊

Köszi mindenkinek! További szép napot!

2018. jún. 9. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!