Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Nem jött meg rendesen a menstruációm, csak pár csepp barna foltot láttam minden nap, néha belenyillal az alhasamba a fájdalom, valamint fáj a mellem. Ezen kívül néha még most is olyan, mint ha barna folyásom lenne.

3 tesztet csináltam, egyet a várt menstruáció előtt egy nappal, kettőt utána, mind a 3 negatív lett.

Viszont aggódom, hogy esetleg mégis terhes vagyok.

Kérlek titeket, hogy normális válaszokat adjatok, amiket előre is köszönök!



2018. júl. 24. 09:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De. A 8. napon folytattam. Azonban sehol sem találtam olyan inforációt, hogy a 7 napos szünetben is véd-e a tablette vagy sem. Mindenhol mást írnak. (dienille-t szedek)


Valamint a fent felsorolt tünetek alapján nekem nem jut más az eszembe csupán az, amit feltettem kérdésben.

2018. júl. 24. 23:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Jesszusom. Persze, hogy véd. Írja a tájékoztató is.

"3. Hogyan kell szedni a Dienille filmtablettát?

A gyógyszert mindig a kezelőorvosa által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Egy csomag Dienille 21 vagy 3x21 db filmtablettát tartalmaz. A csomagoláson minden filmtabletta mellett láthatja bevételének esedékes napját.

Igyekezzen minden nap hozzávetőleg ugyanabban az időpontban bevenni a filmtablettát; szükség esetén egy kevés folyadékkal. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy filmtablettát kell bevennie, amíg kiürül a csomag. Ezt követően 7 napig ne szedje a készítményt. A 7 napos gyógyszerszünet alatt megvonásos vérzés jelentkezik; rendszerint az utolsó filmtabletta bevételétől számított 2. vagy 3. napon.

A legutóbbi filmtabletta bevétele utáni 8. napon kezdje újra a Dienille szedését, ne törődjön vele, ha a vérzése ekkorra még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napján kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik.

Ha követi az előírásokat a filmtabletta már bevételének első napjától kezdve védelmet nyújt a nem kívánt terhesség ellen."

Mivel a bevitt hormonok irányítják a 28 napos mű ciklusodat, nem baj, ha gyenge a megvonásos vérzés. Javaslom a tájékoztató olvasgatását. Minden benne van.

2018. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Azért aggódom mert sosem volt még ilyen, hogy ennyire gyenge lett volna.


Abban még kérhetnék segítséget, hogy akkor a felsorolt tünetek (barna 1-2 csepp megvonásos vérzés, alhasi fájdalom, mellfájdalom és hogy még mindig barna folyásom van) mitől lehet mástól, ha nem a terhességtől?

2018. júl. 25. 08:40
 14/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen véd a tabletta a szünetben is,különben nem lenne értelme szedni.

Mesterséges hormonokkal tömöd magad,gyakorlatilag bármit okozhatnak a szervezetedben,így a fájdalmas menstruáció és a barnázás is mellékhatásnak tudható be.

2018. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Viszont évek óta szedem és eddig semmi probléma sem volt. Akkor most...?
2018. júl. 25. 12:53
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ritkán normális.
2018. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!