Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek igaz, hogy van...

Szerintetek igaz, hogy van olyan, hogy lelki okok miatt nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Ha már felismertük a problémát, mit tehetünk?

Volt valakinek ilyen tapasztalata? Leírnátok?


2018. szept. 10. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

A testvérem kórházi gyermekorvos.

Éveken át figyelte, hogy a patólógiás (kis súlyú, beteg...) újszülötteket gondozó fiatal nővérek hiába szeretnének gyermeket, nem esnek teherbe, míg a normál újszülött osztály negyven körüli nővérei egymás után mennek szülési szabadságra.

Persze ez nem tudományos kutatás volt, összesen 8-10 nőről lehet szó, szóval simán történhetett az egész véletlenül is.

2018. szept. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszek az ilyenekben. Egy csomó szerencsétlen sorsú nő van, akinek hip-hopp összejön a baba, akkor is, ha nem akarja. És normális, kiegyensúlyozott életet élőknek meg nem. Inkább szervi, hormonális okok szoktak lenni. Manapság egyre több ilyen derül ki, amivel korábban nem foglalkoztak, vagy nem tudtak róla, ciszták, endo, mióma. És akkor ugye a férfi meddőségről még nem is beszéltünk.
2018. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Picit én is kételkedve tekintek erre a lehetőségre.

Sajnos nagyon sok probléma állhat a teherbeesés útjába.

Csak egyszerűen nem értem, hogy van ez, hogy aki szeretne szívből babát, annak nagyon nehezen jön, de aki felelőtlen, annak ecc-peccre összejön.

Nehéz dolog.

2018. szept. 10. 15:44
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

Lelki igen-átok. Teljesen egészséges emberek esetében, azonnal erre kell gondolni. Sok éven keresztül nekem is volt ilyen.


Az 50-es évekbeli Ratkós leszármazottaknál vannak többnyire ilyen női átkok, mert az abortusz szellemi következménye, ami akkoriban minden második nőt érintett,tiltottan végezték és volt olyan nő abban a korszakban, akinek nem volt ritka a többes tiltott abortusz.

2018. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

4

Már sokan elmondták neked, hogy nincs olyan: "Ratkós".


Kérdező:

A lelki ok valid, bár sokkal inkább agyi gát ez, mert mégiscsak az irányít mindent.

2018. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

5


[link]



Bűn volt a tiltás, de a liberalizáció is?


Az 1953-as határozat egyik deklarált célja volt, hogy a társadalom felelősségteljesebben álljon a gyermekvállalás kérdéséhez, ezt a célt azonban bizonyosan nem érte el. Az abortuszkérdés 1956-os liberalizációja után is engedélyköteles volt a beavatkozás, de azt jóformán mindenkinek engedélyezték, miközben a megfelelő fogamzásgátló eszközök nem voltak hozzáférhetőek. Mondhatni a családok ezután átestek a ló másik oldalára: a küret a mindennapok, a "családtervezés" részévé vált. A propaganda a tiltás feloldása után nem tartotta fontosnak, hogy a fogamzásgátlásról és a magzatelhajtás következményeiről a fiatalok valós képet kapjanak. 1959-ben az abortuszok száma elérte a születések számát, ebből is látszik, a legtöbben úgy voltak a nem kívánt terhességgel, hogy "majd elvetetem". És ami még jobban mutatja, hogy a fiatalok mennyire álltak felelősségteljesen a szexhez: a 60-es évek közepén 100 élve születésre 140 terhességmegszakítás jutott. A KSH NKI tanulmányát jegyző Pongrácz Tiborné szerint a liberalizáció káros hatásai évtizedekkel később is éreztették hatásukat, ez hihetetlenül rombolta ugyanis a közgondolkodást, szerinte a tilalom teljes feloldásának végrehajtása majdnem akkora bűn volt, mint maga a tiltás.

2018. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
6+ A linkből van kiemelve.
2018. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk speciel furán jött ki a helyzet, mert 2 éven keresztül nem jött össze.Fél év próbálkozás után kezdem el ovutesztelni, ami pozitív volt mikor kellett úgyhogy elment így még 1 év.Aztán 2 év után mondtam a páromnak, hogy na akkor neki indulunk a kivizsgálásnak.Endokrinológus,nőgyógyász látva a görbém azt mondta, hogy tuti nincs ovulációm se.Meg 40-55 napos ciklusoknál se jellemző.Beletörődtem, hogy akkor velem van a gond és lesz vérvétel, úgyse jön össze máshogy a baba és még a vérvétel előtt terhes lettem.


Amúgy 2 éven keresztül végig az volt bennem amit annó egy nőgyógyász vágott hozzám foghegyről, hogy :

Mit aggódik ,max nem lehet gyereke.

Én még ma is azt gondolom mikor mondta két orvos is, hogy valami hibádzik nálam úgy éreztem beteljesült amit a doki régen mondott és ,,beletörődtem" és utána azért jött össze..


De persze lehet csak túlspilázom:D Minden esetre azóta meg is született:)

2018. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

6

Még egyszer: NINCS olyan, hogy "Ratkós".

Értse már meg a szektás agyad, hogy Ratkó-korszak. Nem "Ratkós".


És most kopj le.

2018. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Gyakran olyan is van, hogy két makkegészséges ember nem nem illik össze biológiailag, és a természet sokkal okosabb nálunk, és nem engedi a közös gyereket. Aztán később mindkettőnek lesz, mástól.
2018. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!