Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem hozzátok.

Azt tudnotok kell hogy 7hónapja már probálkozunk hogy gyermekünk legyen,26napos ciklusaim vannak bár van mikor 1-2nappal később jön meg (max 28nap)

Most 17.én lehetett pete érésem.olyan felfázós szurkálós érzésem volt a jobb petefészkemben,17.én viszont még másnap is egy apronyit.én ugy gondolom 17 volt mivel nagyon szurkált és eléggé kellemetlen volt.aznap éjjel együtt is voltunk.másnap már nem de harmadnap igen.és azelott is 14.én.Reméljük hogy már sikerül.Nektek a véleményetek errõl?jókor voltunk együtt? Vagy esetleg az csökkenti az esélyeket hogy aktus után 5perccel felálltam wczni?ezen is gondolkoztam már.Párom szerint nem ártana lassan mindkettőnknek vitamint szedni hogy ezzel is segítsük a teherbe esést.ti hogyan estetek teherbe?mely napokon sikerült?saját történeteket és tapasztalatokat veleményeket szeretnék.

Üdv.



2018. nov. 21. 05:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jókor voltatok együtt és bár tudom, hogy nehéz, de még ne pörögjetek azon, hogy mit kéne szedni stb. Ha minden oké mindkettőtöknél, akkor is normálisnak mondható ez az idő. Az orvosok is egy év után javasolják, hogy bármit is vizsgáljanak.
2018. nov. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.😉

Mivel "csak" 7honapja probálkozunk igen korai lenne a kivizsgálás és ehez hasonlók.reménykedünk hogy ebben a hónapban már végre összejön.jővő honapban lesz a születés napom jó kis ajándék volna boldoggá tenne nagyon..

2018. nov. 21. 06:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lh tesztelsz és nem vezetsz hőgörbét, akkor nehéz megállapítani, hogy volt-e ovud és ha igen, mikor. De amúgy legyetek együtt 2 naponta, kivizsgálások nélkül ennél többet nem tehettek. Vitaminok nem segítik a teherbe esést, az neked jó, hogy később ne legyen vitamin hiányod, mert a baba mindent magához vesz majd, amire szüksége van a fejlődéshez. Folsavat mondjuk érdemes elkezdeni szedni, de ezt sem a fogantatás elősegítése miatt, hanem a magzat fejlődéséért. És az sem számít, hogy az aktus után 5 perccel vagy 1 órával később mész ki, nem befolyásol semmit.

Nálam úgy volt, hogy egy rutin vérvétel során kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, nálam ciklus zavart okozott, 33-40 nap volt, amire régebben csak legyintettek a dokik, hogy ez még rendben van, meg uh-n nem találtak rendellenességet. Kaptam gyógyszert, és 31 napra beállt. Utána rögtön összejött a baba, ovu előtt 3 és 2 nappal voltunk együtt, de én pontosan tudtam az idejét, mert lh teszteltem és hőgörbét is vezettem.

Drukkolok, hogy ez a hónap sikeres legyen nektek!

2018. nov. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom😊
2018. nov. 21. 20:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Valószínüleg én leszek a “vészmadár”. Első próbálkozós hónapban voltam dokinál citológia miatt. Említettem h indul a projekt, közölte hogy azerinte minden oké, de biztos ami fix alapon menjek majd egy 3 es 21. Napi vérvételre, meg teljes vérképre. Illetve elküldött fogászati panorama rtgre. És abban a hónapban uh peteeres kovetés is volt. ( régi ismerős a doki, alapos...) Heti 1-2 alkalom terhesvitamint szedtem, c d és e vitamint is béha. Férjem ugyan ez. Eltelt mfg kb 10hónap. Frrjem

Elment spermavozsgálatra (hibátlan), én std panel, mindenféle tenyésztés, átjárhatósági vizsgálat, posztcoitális vizsgálat, ételallergiák kivizsgálása, minden rendben. Eltelt még 7 hónap. 4hpnapig görbét vezettem, minden rendben. Szóval úgy kb a 18-20.hónapban teljesen kiakadtam. Mondja mindenki hogy egy évig semmikivizsgálás, tok normális ha 3 évig nem jön.... nos nekem az a véleményem, ha van két teljesen egészséges ember ott valami bibi van ha nem jön a baba. Ekkor elmentem egy belgyógyászhoz. Mindenféle vervétel. Most van egy fél diagnózisom: antifoszfolipid szindróma, amit majd csak màrciusban kezdhetnek elkezdeni “kezelni”. És akkor sem lesz egyszerű. Konklúzió: van egy csomó vervétel amire háziorvos avgy egy belgyógyász elntud küldeni. Megéri....

2018. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekünk az első, 1-1,5 év közt jött össze, mikor elkezdtünk volna orvoshoz járkálni és már úgy gondoltuk nem jöhet össze

A másodiknak nekiálltunk akkor mikor az első kb 1.5 éves volt, hogy na majd rajta is sokat kell majd "dolgozni" erre kb 3 együttlét elég volt :)

Tehát kiszámíthatatlan volt első látásra. Nekem 2 dolgot tanácsoltak akik hasonló cipőben voltak előttünk és én is ezt tanácsolom, még ha kicsit nyersnek is hangzik:

-Ne görcsöljetek rajta 7 hónap még nem sok, ha görcsöltök az jelentősen rontja az esélyét...főleg ha ugye a nő kattog sokat rajta.

-K*félni kell és összejön, főleg a közepén amikor a legkívánósabb vagy, amikor a legtöbb a hüvelyváladék, amikor a legjobban csúszik...amikor nedvesedsz alul, ezek biztos jelei a termékenységi időszakodnak....egyes nőknél ez lehet több nap másoknál pár óra.

Lehet hihetetlen, de én már odáig jutottam, ha megszagolom a nejem nyakát, megmondom hogy a közepén van-e és termékeny-e...pedig abszolút nem figyelem a ciklusait, és neki elég összevissza jön meg, van hogy ki is marad.

Persze ez nem jött azonnal, fel kellett ismerni az évek alatt, talán ezért is jött össze a második olyan gyorsan..mert jókor jó időben történt az aktus. Aki ezt nem ismeri fel magán, vagy a párján annak sűrűn kell csinálni és egyszer "beletalál".

Sok sikert hozzá!

2018. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt a rágörcsölést hagyjuk már, nem ez akadályozza a teherbeesést, millió más oka is lehet a rossz időzítéstől kezdve a hormonproblémákon át, szervi elváltozások (p. vezető elzáródás, összenövések, mióma, ciszták, stb.) és még estig lehetne sorolni, mi minden állhat az útban. Nekem pl. egy szimpla pm alulműködés, amire kaptam gyógyszert és bumm, azonnal összejött. És nem minden nő egyforma, hiába szagolgatná a párom a nyakam, akkor sem tudná, mikor vannak a termékeny napjaim és én sem, nincs tojcsis nyákom félidőben, nincs hasszúrka, semmi, ami arra utalna, hogy ovulálnék, viszont az lh teszt és a hőmérő használatával megállapítható volt.
2018. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mensi után egy héttel elkezdtem ovu tesztelni, peteérés körül 2 naponta szexeltünk első hónapban nem jött össze, így inofolic - ot kezdtem inni napi 1 tasakkal, második hónapban pozitív lett a teszt, mindjárt 5 hetes kismama vagyok:)
2018. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egész "rágörcsölés" hülyeség, ahogyan van. Nem attól nem jön a gyerek, hanem egészségügyi, és/vagy időzítési probléma miatt. És azért 7 hónap nem kevés idő. Ha eddig nem tetted, szerintem használj minden ciklusban ovulációs tesztet is most már, biztos, ami biztos. Még peteérés után két nappal is lehetnek peteérésre utaló tünetek (folyás például), de nagyon nem mindegy, hogy előtte 2 nappal, vagy utána 1-2 nappal vagytok együtt. Aki két naponta szexel egész hónapban, annak egészségére, de nem mindenkinek ilyen az étvágya, vagy éppen az életkörülményei, hogy ezt meg tudja tenni. A magyar átlag a fogantatásban egyébként 4-6 hónap. De a korod is befolyásolhatja a termékenységedet.


Én most 31 éves vagyok. 9 hónapja nem védekezünk, és van mögöttönk 6 peteérést figyelős ciklus is. Én sem vagyok terhes, így nagyon is megértelek. Én még 4-6 hónapot adtam magunknak, utána doki. Ha valami van, derüljön ki inkább előbb, mint kéősbb. Gondolom, ha vizsgálgatni kell, az is több hónapnyi idő. Lehet, hogy én nagyon negatív vagyok, de így látom.

2018. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A vitaminok nem igazán segítenek teherbe esni. Azok inkább a magzat egészséges fejlődését segítik elő. Én 5 hónapig szedtem Elevit 1-et, de terhes az nem lettem mellette sem, így abbahagytam.
2018. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!