Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A ciklus 11-14 napján erős...

A ciklus 11-14 napján erős nyáktermelésem volt, de csak a 17-ik napon ugrott,5 fokot, a hőm. Ekkorra (15-17 nap) már csökkent a nyák + kevésbé volt folyékony és nyúlós. Melyik jelezte reálisan a peteérést? A kettőnek nem szinkronban kellene müködni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 6. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A peteérést mindig megelőzi a tojásfehérje szerű váladék. A peteérés az utolsó legalacsonyabb hőmérsékletű napon következik be. Ovuláció után a hüvelyváladék megváltozik és kevesebb is lesz.
2008. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A nyák csökkenése már a peteéréskor (a hőemelkedés előtti napon) bekövetkezik? Pontosabban: nem az a legtermékenyebb időszak, amikor a legdúsabb a nyák? Mert nálam, mire a hőm felugrott(és előtte levő 2 nap)már jelentősen csökkent és változott a nyák minősége.
2008. nov. 6. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Idézek a babatervezők oldaláról:"a tüszőrepedés legtöbb esetben a megemelkedett hőmérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hőmérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hőmérséklet előtt vagy a hőmérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minőségű hüvelyi váladékot 5 napon belül a hőmérsékletemelkedés előtt vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni."

Viszont egy fórumhozzászólásban azt találtam, hogy valakinek peteéréskor nem repedt meg a tüsző, csak egy héttel később, amikor a pete már elöregedett. Erre én is kiváncsi lennék, hogy igaz-e, gyakori-e?

2008. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem szabadul ki a pete, akkor is felugrik a hő? Talán, nem. Én megpróbálok optimista lenni és a "ritka eset"-hez sorolni magam :), vagyis bízni benne, hogy a nyák jelzése rendben volt, vagyis az ovulációm a hőemelkedés előtt 3 nappal, amikor a nyák még tojásfehérje volt, bekövetkezett...hm, de jó lenne...aztán másfél hét múlva megint negatív teszt. Tán nem kéne annyira figyelni magam? Vagy ideje lenne egy ovu-tesztet venni. A jövő hónapra(hacsak nem vagyok ritka eset :), azt is kipróbálom. Köszi a segítséged. Ha még van ötleted örömmel olvasom.
2008. nov. 6. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! A méhnyakváladékról a következőket találtam:

Közvetlenül mensi után, észlelhető mennyiségben megszünik a méhnyakváladék-termelés, és a hüvely gyakorlatilag száraznak nevezhető. Néhány nap múlva opálosfehér, szagtalan váladékot láthatunk, amely nem okoz kényelmetlenséget. Egy picike nyomot hagyhat a fehérneműn. Később ez az opálosfehér váladék egy kicsit sűrűbbé és fehérebbé válik, a mennyisége megnő. A következő néhány napban a váladék egészen megváltozik, sokkal tisztább és rugalmasabb lesz. Közvetlenül ovuláció előtt a méhnyakváladék teljesen kitisztul még nyúlosabbá válik és talán a tojásfehérjére hasonlit leginkább. Ez a méhnyakváladék-termelés csúcsidőszaka, nem is ok nélkül, ahhoz hogy a sperma eljusson a petesejthez, felfelé kell haladnia, mégpedig egy megfelelően síkos csatornában.

Az ovuláció után szinte azonnal megszűnik a méhnyakváladék tisztasága és rugalmassága, ismét sűrűbb, opálosfehér váladékká alakul, és sokat "pacázik" a következő napokban. Ez a progeszteron hatása. Valamiféle pecsétet tesz a méhnyakra, amellyel megakadályozza, hogy bármilyen idegen test jusson a méhbe.

A köv. mensiig hátralévő hetekben megint minimálisra csökken a méhnyakváladék, csak annyira, hogy nedvesen tartsa és óvja a hüvelycsatornát.

2008. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. Bocs, hogy csak most válaszolok, de azóta csak rohantam.Igen, valahogy én is így tudom a nyák-termelés ciklusát. Még arra nem találok kielégítő választ, hogy ovulációkor hogyan kell "találkozzon" a nyák és a hő jelzés.Valószínű ez egyénfüggő. Bár az általad írtak alapján is, a nyák akkor a legdúsabb, amikor a "legfogékonyabb" vagy, vagyis ovulációkor, a hő pedig szintén akkor emelkedik (v. utána 1-2 nappal). Tán abból kell kiindulni, hogy a nyák az ösztrogén, a hő a progeszteron jelzése.Na, de hogy lehet hogy az Ö.azt jelzi, hogy: "ovuláció most", a Pr. meg akkor jelzi ugyanezt, amikor az Ö jelzése szerint már lejárt az idő. Hú, remélem érthető...még keresgélek én is, hátha erre is találok válszt. Üdv.
2008. nov. 9. 13:33
 7/8 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a választ :), megírom neked is! Az is lehetséges, hogy a szervezet pár nappal többet igényel, amíg a progeszteronszint emelkedésére hömérsékletemelkedéssel válaszol.Annak eldöntésére, hogy melyik változat áll fenn (sárgatest elégtelenség, v. a fennti), pontosan meg kell állapítani a tüszörepedés idöpontját. Ez azon a napon történik, amelyiken a legjobb minöségü hüvelyi nyálka érzékelhetö, vagy a pedig a rá következö napon. A hömérsékletnek 5 nappal a tüszörepedés után emelkednie kell. Ebben az esetben azok a napok is a luteális szakaszhoz tartoznak, amelyek a késöi emelkedés miatt még a cover line alatt vannak. A következő oédalon találtam, sok ,ás érdekesség mellet:

[link]

Üdv.

2008. nov. 9. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!
2008. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!