Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Prolaktinómával teherbe lehet...

Prolaktinómával teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kistesót, de nemrég voltam szemészeten és ott elküldtek neurológiára, 10-én megyek ct-ra magas szemnyomás miatt. Úgy néz ki, hogy a terhesség alatt megnőtt a szememben a vérbőség (van látótér kiesésem, kicsit kancsal is vagyok, de nem feltűnő annak, aki nem tudja). Elvileg kapok rá gyógyszert, csak a szemészetre meg márciusra kaptam időpontot. A teherbeesést befolyásolja a prolaktinóma? A neurológus szerint nagy a valószínűsége, hogy az.
2019. jan. 2. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, de nemtom hogy laborertek nélkül miért gondolják prolaktinomanak. Lehet hogy egyáltalán nem termel prolaktint. Koponya MRI vizsgálatra van szükséged és endokrinológusra.


Egyébként maga a prolaktinóma nem vészes teherbeesés szempontjából, adnak rá bromocriptint és kész, de ha latoterkiesed van és tényleg ez az oka akkor műteni kell.


Ne ijedj meg, könnyen kezelhető.

2019. jan. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, másik neve a hifopízis adenóma.

Azt mondták, agydaganatom nincs, mert már nem élnék.

A látótér kiesésem régebb óta van. 2012-ben még negatív volt a szemnyomás, 2015-től lett pozi, de akkor nem tudtak elküldeni MRI-re, mert terhes voltam. Viszont most sem MRI lesz, mert csak májusra van időpont, ct-re januárra, azt mondták, a CT is kimutatja, ha van valami.

2019. jan. 2. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A prolaktinóma is hipofizis adenoma. A hipofozis az az agyalapi mirigy. A hipofizis adenoma ha prolaktint termel, akkor prolaktinoma.


Jó régóta fennáll ez hallod :( Sajnálom ezt a hercehurcat. Tényleg könnyen kezelhető dologról van szó, csak az egész ijesztőnek tűnik.


A prolaktin a tejtermelésért felelős. Van egyéb tüneted is? Tejcsorgás, mellfeszülés, esetleg össze vissza ciklus?

2019. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem ajánlott, hisz terhesség alatt tovább nő a megnagyobbodás ami ugye a tüneteket, panaszokat fokozza,(Nekem is van) s ha bromocriptint kell szedni (valószìnűleg most is ezt fogsz kapni, de terhesség mellett nem javasolják a szedését) az meggátolja a tejtermelést, nem tudsz szoptatni.
2019. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az endokrinológián mindent el fognak mondani. Én is ezen megyek keresztül már 2. éve (akkor derült ki...)
2019. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán teherbe Lehet esni mellette. Sokszor ez a meddőség oka, amit kezelnek aztán jön a baba :)
2019. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!