Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt aki később vette észre,...

Volt aki később vette észre, hogy terhes? Hány hetes voltál akkor?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Jelen

Rengeteg tünetem meg volt így utólag vissza gondolva, mellfájdalom,hányinger..

Egy borozós este után hajnalban végig hánytam reggelig, elkönyveltük, hogy gyomorrontás(akkoriban volt ez a vírus..) Ez kb akkor volt mi előtt megkellett volna jöjjön 2-3 nappal

aztán jött a kívánósság,nem tudtam rágyújtani,se kávézni..(itt még mindig nem hittem,hogy terhes lehetek) Majd már mikor másodjára sem jött meg,akkor vettem egy tesztet délután nagyon halvány pozim volt, itt még mindig azt hittem,hogy tuti nem terhesség, aztán a dokim megerősítette,hogy 9hetes vagyok,és bummm :D

2019. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Egyik ismerosom 21 hetesen vette eszre, mert megvolt neki a menszesze es mozgast erzett a hasaban ekkor ment el orvoshoz es az alla esett le h mar fel idos terhes. Most 3 eves lesz a kisfia. Fel nem fogom h ilyen h legetseges... En mar 7 hetesen sejtettem, nem csak a verzes kimaradasbol ami amugy is neha megesett csak ugy, hanem annyira mashogy ereztem magam 🙂
2019. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges.Nehezen hiszem el a barátnőmnek, hogy 4 hónaposan vette észre. Azt mondta csinált tesztet, de értékelhetetlen volt és a párja is azt mondta, hogy negatív ezért nem is foglalkozott vele. Aztán rosszúl lett és uh mondták neki, hogy már 16 hetes.
2019. jan. 24. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl egyikkel sem volt semmilyen tünetem, ha ez rendszertelen vérzéssel és erősebb hasizommal társul (így nem látszódnának olyan korán), akkor simán nem vettem volna észre az első mocorgásokig.
2019. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is kb a negyedik hónapban vette észre hugimat, ő is a "mintha" mozgásokból (hárman vagyunk tesók, ismerte már). Előtte is változó volt a vérzése, és kb az ötödik hónapig meg is jött neki, nem volt feltűnő a változás. Egyszer volt rosszul pár napig, elkönyvelte valami vírusnak. Aztán csak nem hagyta nyugodni a dolog, csinált tesztet, aztán volt nagy meglepődés, a doki mondta neki, hogy kb 14-15 hetes.
2019. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
60%
6,5 hetesen tudtam meg, ami azért vicces, mert màr a 4. terhességem...😀
2019. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a harmadik terhességemmel voltam így. A két nagyobb gyerekem ( 3.5 és 1.5 évesek voltak) közül az ovis hazahozott vmi durva vírust, arcüreggyulladással kezdődött amire antibiotikumot szedtünk, az egész család. Aztán mindennek tetejébe még egy hányós vírust is sikerült benyalnunk. Hetekig voltak betegek lényegében, pont karácsony előtt közben és után.

Azt se tudtam merre vagyok arccal előre, míg a két gyereket ápoltam és igyekeztem talpon maradni.

Mire "észbekaptam" hogy még mindig sz.rul vagyok, hányingerem van, émelygek , akkor ugrott be hogy csak nem baba???

(hozzátenném, a szoptatás alatt szedhető fog.gátlót szedtem , de gondolom vmikor nem jól szedtem, nem időben vagy vmelyik gyógyszer kioltotta a hatását , szóval nem fogom a fog.gátlóra a dolgot)

Megcsináltam a tesztet, erős pozitiv lett (ez volt szilveszterkor).

Január 7-ére kaptam időpontot a dokimtól, a baba addigra 8+5 hetes volt...

No komment :)

Ráadásul visszaszámoltunk és abban az időszakban 3 hét alatt egyetlen egyszer voltunk együtt a férjemmel.

2019. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Nálunk is egyetlen egy alkalom volt, ráadásul az azt megelőző ciklusom 49 napig húzódott, alőtte a kisfiam clostíval sikerült, ez az egy együttlét pedig akárhogyan számoltuk, közelében sem volt a peteérésnek, Aztán csak egyre fáradtabb lettem, közben ápoltam a 2 bárányhimlős kicsit, végül mikor csináltam tesztet és pozitív lett, a férjemmel annyira nem adtunk esélyt, h komolyan megfordult a fejünkben, hogy vmi ciszta és beteg vagyok...még írtam is ki kérdést :)
2019. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Azért egy normális IQ-val rendelkező egyéb legalább az első trimeszterben észreveszi....


Tudok mesélni, láttam pár dolgot.


1. Szülészet gyakorlaton voltam, felküldtek egy nőt a sürgősségi osztályról, hogy elfolyt a magzatvize. Mint kiderült, a nő azért ment a sürgősségire, mert "valami nagyon folyik", majd ott közölték vele, hogy talán a szülőszobára kellene inkább menni, mert hogy szülni fog. Mire erősködött, hogy ő aztán biztos nem, neki spirálja van. 32 hetes volt, IKREKKEL. Mondjuk spirálja az tényleg volt, a műtét során megtaláltuk. Az kicsit sem zavarta, hogy nem volt menzesze, hiszen "neki spirálja van, nem lehet terhes". 4. terhessége volt.


2. Kb. 20 éves fiatal lányka jön az UH-ba. Két kérés volt feladva, egy sima nőgyógyászati UH meg egy terhességmegállapító. Gondoltam valamit elcsesztek, az egyiket nem vonták vissza, megkérdem a nőt, hogy "Akkor ön most terhes?". "nem gondolnám". "Hát mikor tetszett menstruálni utoljára?" "Arra már nem emlékszem, jó pár hónapja, de amúgy is ki szokott maradni", "terhességi tesztet csinált?" "Nem, de nem gondolnám, hogy terhes vagyok".

30 hetes volt. Kérdeztem tőle, hogy nem érezte-e a magzatmozgást, mire közölte, hogy ő azt hitte a beleivel van valami, van is időpontja a gasztroenterológiára...


3. Kicsit debil 22 éves "kislány" jött az édesanyjával, hogy a leányzó 3 hónapja nem menstruál. Kérdeztük, hogy nem lehet-e terhes, mire közölte, hogy ő bizony sosem volt még férfival sem. Megvizsgálni sem hagyta magát.

16 hetes volt.

2019. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!