Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek pajzsmirigy alulműködés...

Akinek pajzsmirigy alulműködése van mennyi ideig tartott amíg beállították hogy babás lehessen?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam pajzsmirigy szakrendelésen. 8.7 volt a tsh-ám.

Az orvos azt mondta, hogy nem szabad most teherbe esnem mert vagy nem marad meg vagy fogyatékos lesz a baba. Letroxot kell szednem rá. 2 hónap múlva kell ellenőrzésre mennem. De a pajzsmirígy miatt túlsúlyom is lett. Van aki ugyanebben a cipőben járt és sikerült neki?


2010. júl. 3. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nagyon magas Neked. Igaza van a dokinak most nem szabad teherbeesned, aminek az esélye szinte semmi ilyen magas TSH-val.


Nekem tavaly ősszel derült ki, hogy alulmüködésem van 4,44 TSH-val kezdtem, akkor fél szem LETROX-ot kaptam rá majd legközelebb márciusban mentem vissza a dokihoz, akkori eredményem még magasabb lett 4,97, akkor a dokinőm megemelte a gyógyszer adagot napi 1 szemre legközelebb áprilisban mentem vissza az eredményem 2,78 a gyógyszeradag maradt ugyanannyi a legutóbbi vv eredményem juniusban volt, amelynek értéke: 1,28 amely hála Istennek már nagyon jó igy a dokinőm visszavette az 1 szem LETROX-ot fél szemre.

Legközelebb szeptemberben kell menjek, da ha közben sikerülne a baba, akkor hamarább!


Sajnos a TSH nagyon "lusta" hormon idő kell a beállitásához!


A T3 és a szabad thyroxin értéked mennyi lett?

2010. júl. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod. Küldöm az eredményeket, amit néztek most a vérvételen.

Jajj, csak most látom, hogy a tsh-át elírtam. Nem 8,7, hanem 9,84 :(

FT4: 10,50. ATPO:57,00 CHO:4,39

Ezeket nézték. Közben a nőgyógyászaton is csináltak teljes hormon vizsgálatot, de annak holnap lesz meg az eredménye.

Sok sikert a babához, remélem, hogy összejön. Remélem, hogy írsz pár sort ha babás leszel. :)

2010. júl. 4. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a többi értéked jó-e de remélem, hogy igen:))


Kivánom, hogy mielőbb normál tartományban legyen a TSH-d és mihamarább kismama légy!

Addig is kitartás+++++++++++++++++++

Ha sikerül a baba jelezni fogom Feléd!

2010. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön:)

Nekem majd szeptemberbe kell mennem ellenőrzésre. Addig szedem a gyógyszert.

2010. júl. 14. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!