Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van, akinek egy év után...

Van, akinek egy év után sikerült orvosi segítség nélkül? Hányadik hónapban?

Figyelt kérdés

Szeretném biztatni magam mások sikertörténeteivel is. Nekünk sajnos megvolt a 13. sikertelen hónapunk is. Hozzáteszem, az első 3 hónapban nem figyeltem a peteérésemre, és, valószínű nem is voltunk "pont jókor" együtt. A következő 10 hónapban viszont tudatosan együtt voltunk peteérés környékén, mégsem jött össze. Szóval, attól függ, honnan nézzük. Szigorúan véve 10 hónapja nem sikerül. Akkor álltunk neki, mikor 30 éves lettem. Azt olvastam, ilyen korban már kell neki átlag 7-10 hónap. Így még próbálok bizakodni. De ha a számokat nézem, jó, ha 10% esélyem van rá minden ciklusban. Elég kiábrándító ez az egész.


Van még egy kérdésem... szeretnék munkahelyet váltani, mert a mostani helyemen már nem bírom, annyi feszültség, konfliktus, és túlterhelés van állandóan. Ha nem lett volna a bébi projekt, már egy éve léptem volna. Viszont egy év alatt sem sikerült, és ki tudja, mikor fog egyáltalán.

Ha most az új munkahely miatt tartok 2-3 hónap "szünetet" a baba projekttel (nem tablettára gondolok, hanem, hogy a termékeny napokat kihagyjuk - van már annyi tapasztalatom, hogy biztosan tudjam, melyek azok), akkor is lehet esélyem még az elkövetkező 7-8 hónapban teherbe esni? Mert mondják ugye az egy évet, a peteérés ideje alatti együttlétekkel. Ha most két hónapot kihagyunk, akkor újra indul a nulláról a 12 hónap valószínűleg? Vagy hogyan van ez?


2019. márc. 30. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

30 év felett 13 hónap sikertelen hónap után már ajánlott orvoshoz menni és kicsit kutakodni, hogy miért nem jártok sikerrel.Nálunk 22 hónapban voltunk sikeresek.Kitartottam amellett, hogy nem kell orvos, de már nagyon bánom, sokkal előbb születhetett volna meg a lányunk.

Lehet következő hónapban sikerül, lehet hogy ha pár hónapig pihentetitek a témát ugyanúgy eltelik 13 hónap a semmivel.Én a helyedben inkább maradnék a melóhelyen és orvoshoz mennék, aztán ha összejött a baba táppénzre és gyes után már valahol máshol kezdenék.

2019. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Jó hallani, hogy sikerült nektek is még egy év után is. Lélekben próbálom azzal is biztatni magam, hogy ez még igazából "csak" 10 hónap, hiszen abban a 3-ban nem próbálkoztunk úgy, hogy lett volna reális esélye a fogantatásnak. De tényleg ez se kevés idő.


Sajnos anyagilag azt nem engedhetem meg magamnak, hogy akár fél évig táppénzen legyek folyamatosan. Olyan szűkek a váltási lehetőségeim ebben a városban, hogy vagy erre a kiszemelt helyre tudok menni, vagy jelenleg sehova. Gyes után ugyanez lenne a helyzet, csak addig ezt is betölthetik. Néha az is bevillan, nem pont azért nem jön-e a baba, mert itt folyamatos feszültségben vagyok, és kidolgozom a belem. De persze, erre sohasem fogom megtudni a tényleges választ. Valahogy már nem is bízom benne, hogy az elkövetkező 1-2-3 hónapban ez sikerülne.

2019. márc. 30. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
6 év után fogant meg a nagyobbik lányunk. 😊
2019. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Én nem konkrétan a kérdésre válaszolnék, de az én orvosom azt javasolta, hogyha 6 hónapig nem sikerül teherbeesnem kezdjük el a kivizsgálást. Akkor volt a párom és én is 29 éves, de ugyanezt mondta mikor 31 évesen belekezdtünk a tesóprojektbe. Én a helyedbe mindenképpen felkeresném az orvosomat, lehet van valami apró bibi, amin azonnal tudnak segíteni és rögtön teherbeesnél, én nem várnék.
2019. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Én is 30 voltam, amikor elkezdtünk próbálkozni. Kb. 11 hónap után mentem orvoshoz, de olyan lassan halad minden: várni az időpontokat, a ciklus bizonyos napjait, az eredményeket, aztán bizonyos vizsgálatokat megismételni stb. hogy nekünk ezzel elment újabb egy év. Már 32 vagyok, és baba még sehol. Lombikra küldtek minket, várólistán vagyunk.

Úgyhogy szerintem se halogasd az orvost.

2019. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!