Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes, ha nem időben...

Lehetek terhes, ha nem időben vettem be a fogamzásgátlót, hanem kB 9 óra késéssel?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem bevenni az első héten egy db tablettát (egészen pontosan a levél második szemét). Nyolc óra alvás után reggel eszembe jutott. Este 9kor veszem be a tablettát, ebben az esetben fél 6kor vettem be. Még van egy hét, amíg meg kellene jönnie a megvonásos vérzésemnek, szóval még nincs itt az ideje, hogy féljek.


Viszont az elmúlt héten sokszor hánytam, hőemelkedésem is volt. Ezért kezdtem aggódni, pedig a fogamzásgátló mellet megszakítást is alkalmazunk az esetek nagy többségében. De nem mindig.


Nagyon nem lenne jó most egy baba (vagy egy abortusz), mert én is és a barátom is egyetemisták vagyunk.


Aki tud segíteni, mondani rá valamit, vagy esetleg megnyugtat, annak köszönöm!


20L


2019. ápr. 22. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd már el a betegtájékoztatót! (Ha nem találod, a neten is fenn van!)
2019. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Abból nem lenne baj, később vetted be, mert benne voltál a 12 órában, viszont a hányás miatt valószínűleg nem szívódott fel rendesen a gyógyszer és ha akkor is elment benned, abból lehet gond. Ilyenkor mindig használjatok gumit vagy legalább ne menjen el benned.


Ugyanúgy szedd tovább és várd a vérzést a szünetben. Mióta szeded egyébként? Ha már hosszabb ideje, akkor kevesebb rá az esély, viszont így is van.

2019. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen elolvastam és az agyam tudja, hogy nem lehet baj. De mégis aggódok, mert furcsán érzem magam.


Egyébként a hányás általában délután történt, a gyószert meg este veszem be, tehát fe tudott rendesen szívódni.


KB másfél éve szedem, a megvonásos vérzésem 4 napig tart. (Ami rövidebb, mint a fogamzásgátló nélküli ciklusaim lennének.)

2019. ápr. 22. 20:30
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nincs más hátra, mint várni. Ha nem jelentkezik a vérzés a szünet végéig se, akkor tesztelj, de ne görcsölj rá. Legközelebb meg figyeljetek oda.
2019. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Feltétlen tesztelek holnap is, és egy hét múlva is. De az nem teljesen világos, hogy ennél hogy lehet jobban vigyázni. Elfelejtettem bevenni (igen, ez talán a legnagyobb hiba), de időben pótoltam és nem ment el bennem.
2019. ápr. 22. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Úgy, hogy használtok gumit, az a legbiztosabb. Így nem kell majd izgulva kérdéseket kiírnod.
2019. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugi. Nekem is előfordult, hogy később vettem be. 8 év alatt nem lett belőle baba. Pedig mi megszakítást sem használtunk mellette. Ha benne vagy a 12 órába illetve megadott időn belül (mert ha jól emlékszem azt is írja mennyi idő a felszívódás) nem hánytál nincs baj.

Gondolom ez az első hogy késtél vele. Akkor még én is paráztam kicsit. Felhívtam a dokit. Legközelebb már egy váll rándítással elintézed

2019. ápr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A teszt ma (predictor early) negatívan mutat. De a vérzés környékén is fogok még csinálni.
2019. ápr. 23. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!