Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik hőmérőztök, miért választ...

Akik hőmérőztök, miért választottátok ezt a módszert?

Figyelt kérdés
Régóta nem jött össze a baba? Vagy miért ezt a bonyolult módszert követitek?
2019. ápr. 25. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdtem el, amikor 4. hónapban sem jött össze a baba. Rövid a ciklusom (25 nap), így szerettem volna tudni mikor ovulálok egyáltalán. Amúgy mi benne a bonyolult? A kivitelezés egyszerű, reggel az ébresztő óra mellől felveszem a hőmérőt szájban megmérem, aztán a telefonomon bepötyögöm egy erre való alkalmazásba. Aztán vissza is alhatom, ha akarok. Szerintem egyszerűbb, mint vécén pisiből ovutesztelni naponta, ráadásul délután, amikor az embernek millió dolga van és ki tudja hol jár. És ingyen van. A görbét megrajzolja helyettem a telefon, csak értelmezni kell. Az enyém könnyen értelmezhető görbe volt.
2019. ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En azert homeroztem, hogy nagyjabol lassam rendben van-e a ciklusom. A homerozesbol az ovulacio nem feltetlenul derul ki elore, csak utolag, akkor viszont szepen latszik, hogy valoban volt-e tuszorepedes (felmegy a homersekletes ott is marad, azaz megrepedt a tuszo es emelkedett a progeszteron szint, az emeli ugyanis a homersekletet).

Elore csak akkor latszik, ha az ovulacio napjt megelozi a homerseklet leesese, abbolesetleg meg lehet tippelni, hogy most lesz ovu, derz sokaknal soha nincs, nalam pl neha volt, de ritkan, erre hagyatkozni nem azabad, ha valaki az egyuttletet akarja idoziteni. De mi nem akartuk, en azt akartam latni, hogy hormonalisan kb rendben van-e a ciklusom es valoban volt-e peteeres.

Az ovuteszt epp maskepp mukodik, az elore jelzi, hogy kozeledik az ovulacio, de utolag nem bizonyit semmit azzal kapcsolatban, hogy meg is tortent rendben. Az lh hormon emelkedese csak annyit mutat, hogy a szervezet probalkozik. Egyuttlet idozitesehez tehat az lh teszteles jobb.

Sokan amugy egyszerre csinaljak mindkettot.


Szerintem nem bonyolult. Ahogy az elso valaszolo is irta.

Az agy mellett tartottam a homerot, mivel minden reggel ugyanakkor ebredek (hetkoznap es hetvegen is), igy csak annyi dolgom volt, hogy ne ugorjak ki az agybol, hanem merjek egy homersekletet egybol.

En is applikaciot hasznaltam (fertility friends), oda bepotyogtem az eredmenyt es kesz. Mas dolgom nem volt vele. Egy-ket het utan a rutin reszeve valik, kb mint a nyujtozkodas, amikor abbahagytam rendesen hianyerzetem volt. :)

Volt, hogy probaltam ovutesztet erdekessegkeppen egy ciklusban, nekem az ment nehezebben. Keso delutan/kora este teszteljek ugy, hogy elotte 1-2 oran at azert ne pisiljek, jo napon kezdjem el, hogy az 5 darabos ovuteszt kitartson lehetoleg es ne felejtsem el egy nap se, mert mi van, ha epp a kimaradt napon lenne pozitiv.

Mindezt ugy, hogy egyik nap mar delutan 4-re hazaerek, masiknap meg lehet hogy csak este 9-kor. Nem egyforma minden napom, kiveve a reggeli ebredesemet, ezert is volt nekem kezenfekvobb a homerozes.

2019. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

3 egymást követő ciklusban minimum 1x de inkább 2x volt pecsételésem mikor nem kellett volna, 2-3 héttel a menzeszem után. Akkor elkezdtem hőmérőzni, de akkor pont nem volt gond, össze is jött a baba.

Az ovuteszt lehet kényelmesebb csak ha pozitív, az nem garancia arra, hogy megtörtént a tüszőrepedés. Csak az LH csúcsot mutatja.

2019. ápr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat 🙂 nekem bonyolultnak tunt. Valoszinu azert, mert en reggel a vilagomat nem tudom, nem hogy az jusson eszembe, hogy homerozzek.
2019. ápr. 27. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!