Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha juniusban kezdunk probalkoz...

Ha juniusban kezdunk probalkozni, merjek augusztus vegere-szeptember elejere nyaralast foglalni?

Figyelt kérdés
Gorogorszagba mennenk, 2 hetre, autoval.
2019. máj. 5. 07:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Lehet azonnal terhes leszel, lehet hogy csak egy év múlva. Lehet hogy siman tudsz jönni menni terhesen de lehet hogy veszélyeztetett leszel. Itt max. leirják hogy hogy jártak de ez rád nézve ugyis nulla hisz nem tudhatja senki veled hogy lesz. Barátnőm 3 hónaposan elutazott vmelyik szigetekre az 1. terhesseg alatt, a 2. alatt viszont kéthetente kórhazba került hol vérzéssel, hol vészes hányással. Valaki végighanyja az 1. trimesztert, valaki vigan utazgat.
2019. máj. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyet választanék, ahol ráér később is foglalni, vagy amit le lehet mondani.
2019. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne mernél? Terhes leszel, nem beteg.
2019. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért ne menne, mert tudod utolsó, van aki nagyon rosszul viseli a terhessége elejét. Hány, szédül, feküdne egész nap.

Nem tudhatja előre, hogy ha terhes lesz, hogy bírja a hosszú utat. Akár autóval akár repülővel.

2019. máj. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
3., olvasd el az 1. választ. Kis látókör-tágítás rádfér ezek szerint.
2019. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Persze, siman, csak olyat nezz, amit, ha barmi van, meg elotte nem sokkal le lehessen mondani. Az elso gyerekemmel a hormondokim nem javasolta a repulest, 2 nappal az utazas elott teszteltem pozitivat rogton az elso honapban, nem mentem el. A masodikra 2 evet kellett varnunk, egy ideig figyeltem, hogy ne menjek wellnessezni, szaunazni, max. a ciklus elso feleben, aztan hagytam a francba, es mentem, amikor jol esett. Nem lehet tudni, mikor sikerul. A pozitiv teszt elott par nappal volt egy biciklis balesetem, csunyan feldagadt a terdem, nagyon fajt, agyaltam, hogy vegyek-e be racgyulladascsokkentot, mert az akadyozhatja a teherbeesest, vegul egyet csak bevettem, hogy tudjak aludni, hiszen ki tudja, mikor jon a baba. Hat pont akkor jott, de ezt nem lehet elore tudni.
2019. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Én a szomszédos horvátoknál foglalnék inkább hozzánk közelebb egy olyat, amit vissza lehet mondani előtte egy hónappal.
2019. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy ezt tényleg nem lehet tudni biztosra, hogy mikor leszel terhes és hogy hogy viseled majd. Szerintem érdemes lehet lefoglalni, ha lemondható az utolsó pillanatig vagy ha egyáltalán nem probléma, hogy esetleg elbukhátok a pénzt. Nagy eséllyel valószínüleg el tudnátok menni, és max kora terhesen lehet picit többet pihennél vagy válogatósabb lennél kaja terën. Sajât példám: elsö terhességem alatt 15-18 hetesen USA-ban, Mexikóban voltunk 3 hetet. Akkor foglaltuk, amikor már terhes voltam, így tudtuk, hogy addig jól viseltem, és úgy voltunk vele, ha bármi van, max nem megyünk.

Most megint terhes vagyok, és 6-8 héten voltunk Mauritiuson. Ezt pár hónappal elötte foglaltuk, de akkor kezdtünk próbálkozni, sejtettük, hogy addigra terhes leszek, így egy kis felárért úgy foglaltuk, hogy 24 órával indulás elöttig lemondható, teljes ár visszatérítésével.

Már több mint 20 hetes vagyok, minden rendben volt most is és az elsö terhességnél is, de mindkétszer merült fel valami az utazások alatt, ami miatt hivnom kellett a dokimat tanácsért (semmi komoly). Annyi biztos, hogy azért így is, hogy én viszonylag jól voltam, azért ezt mindkét nyaralásnál eléggé figyelembe kellett venni, hogy hamar elfáradtam, sokat aludtam, válogatós voltam a kajákkal vagy éppen egy-egy étkezést kihagytam, mert rossul voltam. Ettöl függetlenül mindkét út nagyon jól sikerült, de azért nem ugyanaz 100%-ban, mint nem terhesen.

2019. máj. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyszerűbb lenne, ha a nyaralás után vágnátok bele. Csak 2-3 hónappal lenne később, mint szeretnétek. Nem sok idő, és így nem kellene végig idegeskedned.
2019. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Én a saját példámból okulva nem szeretnék még egyszer nyáron első trimeszteres terhes lenni. Végighánytam az egészet, alig ettem, 8 kilót fogytam. Az összes nyári grillparti, Balatoni nyaraláson a szokásos lángos és hekk, az összes családi szalonnasütés, a balatonban a fürdés, minden ilyesmi egy tortúrával ért föl, hozzájött még a kánikula, mikor levegőt nem kapsz a hőségben, folyik rólad a víz és még hányingered is van hozzá....hát senkinek nem kívánom. Úgy vártam a végét, mint a messiást. Úgyhogy én biztosan kivárnám a nyarat, kiélvezném, nyaralnék, meginnék egy pohár bort, ennék minden friss gyümölcsöt és zöldséget és szeptemberben elkezdenék próbálkozni. A másik oldal meg az, hogy egy ismerős kismama akivel kb egyszerre lettünk terhesek simán végigette és végignyaralta az első trimesztert, soha semmi baja nem volt, egyszer nem volt rosszul. Nem tudhatod neked milyen lesz a terhességed, bármelyik felé billenhet a mérleg. Én biztonsági játékos vagyok és tutira mennék a szeptemberi próbálkozással, de ezt nektek kell eldönteni.
2019. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!