Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még nem vagyok terhes, de...

Még nem vagyok terhes, de szeretnék. Viszont befogadtunk egy kiscicát, mire figyeljek, ha terhes leszek?

Figyelt kérdés
Köszi a válszokat.
2008. nov. 11. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem voltál macskaközelben akkor erre figyelni kell mert a macskától a toxoplazmóval simán megfertőzhet és az okozhat gondot a babánál.

Nekem a dokim azt mondta miután látta az első vérvétel után ,hogy nem vagyok védett ezzel szemben ,hogy erre vigyázni kell.Persze lehet hogy az első vérvételnél kiderül ,hogy neked termel ellenanyagot a szervezeted. Bár azért én ezzel óvatos lennék.

2008. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A húgomnak van macskája, akkor lehet, hogy védett vagyok?
2008. nov. 11. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, lehetsz simán védett, valószínűleg az is vagy, de egy rutin vérvizsgálattal kimutatható.

Ha nincs ezzel gond, akkor már csak arra figyelj, hogy a cica tiszta, féreg- és bolhamentes legyen. Nekem két kölyökcicám volt várandósság alatt, ma már nagyok, sose volt gond sem velük, sem a babával.

2008. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul jelenti, hogy volt mar toxoplazma fertozesed, csak azert, mert a testverednek van cicaja. Az en anyukam videken lakik, kb 8 macskaja van, akiket folyton dogonyoztem, de megsem volt meg toxoplazma fertozesem. A cicat is elvihetitek allatorvoshoz, aki ugyszinten ki tudja mutatni a toxoplazma jelenletet a cicaban egy sima vervetellel. Szerintem ez legyen az elso. Es ha terhes leszel, valoban elvegzik nalad is a toxoplazma vizsgalatot. Ha az pozitiv, akkor nincs mitol tartanod, marad a macsek tisztan tartasa, feregtelenitese. Ha nem volt meg toxoplazmod, akkor a cicaalmot nem te takaritsd, es cicasimogatas utan mosd meg a kezed.
2008. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A macskaalmot lehetőleg ne Te cseréld, ha mégis, inkább gumikesztyűben. A toxo-vizsgálatot mindenképp kérd a dokitól (nem mindenhol csinálják meg automatikusan), és a fertőzés elkerülése végett nyers húst, mosatlan gyümölcsöt ne fogyassz, a húst óvatosan dolgozd fel (lehetőleg ne vágd meg magad közben) és a kerti munkát (ásás, virágültetés stb) hagyd másra. Macskázás után moss kezet.
2008. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ne te takarítsd az almot, vagy kesztyűben. Ne adj neki nyershúst enni míg terhes vagy. Nekem is van cicám és még nem volt toxoplazmám. A babám 4 hónapos. De nem megmosott gyümitől és zöldségtől is meg lehet fertőzödni. És a nyers hústól, tojástól stb.
2008. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot! Az állatorvos is kb ezeket javasolta.
2008. nov. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!