Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sztk alapon is megvizsgálnak...

Sztk alapon is megvizsgálnak mindent, ami fontos?

Figyelt kérdés

Idén lettem terhes és sose volt saját nőgyógyászom, én a kerületemhez tartozó éppen aktuálisan ráérő orvoshoz mentem mindig (általában csak rákszűrésre). Biztos van modernebb meg csilivilibb rendelő Budapesten, de az orvosok velem mindig korrektek voltak itt, így arra gondoltam nem járnék külön magán rendelésre csak sztkba, és a genetikai vizsgálatokra mennék el egy komolyabb laborba (pl istenhegyire). Szerintetek ez elég lesz? Nem a babán akarok spórolni, csak nem látom értelmét most orvost vadászni, tekintve, hogy a változások miatt egyelőre nem lehet fogadott orvos sem majd a szülésnél.


Aki nem járt magánrendelésre, annak is megnéztek minden fontos dolgot? Nem szeretném, hogy kimaradjon 1-2 fontos vizsgálat, mert sztk alapon "nem jár" vagy ilyesmi.


2021. febr. 19. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tb alapon járok mindenre, a genetikaikra is, és teljesen elégedett vagyok. Az ingyenes vizsgálatokat felajánlották, a nem ingyenesekről is külön tájékoztattak. A rendelésen nem sok idő jut egy emberre, de az ellátásban mindent megkapok.
2021. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt orvosom, a kombinált teszteket is az ambulancián, tb alapon csináltattam.

1000%ig meg voltam elégedve.

Ahogy szülés is az ügyeletesnél volt, ott is minden rendben volt.


Aztán volt egy vetélésem, maga a vizsgálatokkal nem volt baj, a műtétnél annál több.


Most 8 hetes terhes vagyok, sztintén nincs dokim, csak annyi, hogy nem a megyei kórházba megyek, ahova az első 2nél, hanem egy másik városiba. Itt mégjobb a színvonal.

2021. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan fontos vizsgalat, ami TB alapon “nem jar”. En maganhoz mentem vegul, de o se “huz le”, csak a kotelezo vizsgalatokat vegezteti el, nincs felesleges feláras UH, csak a harom kotelezo.

Magan es Sztk-s orvos is lehet feluletes, de a vizsgalatok miatt sztem ne aggodj, foleg ha nem problemas a terhesseg.

2021. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs semmi baj (amit persze nem tudhatsz előre), akkor teljesen jó lehet az sztk. Én is az sztk-ban kezdtem, nem volt vele gond, de amikor problémák adódtak kellett a magán nőgyógyász, szerencsére volt egy ismerős doki az egyik rokonomnak, ha ő nem vállal nagy bajban lettünk volna.
2021. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem mi volt a gond? Érdekel, ha nem akarod ide leírni, elküldheted privátban is.
2021. febr. 19. 18:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig korrekt ellátást kaptál és meg voltál elégedve a színvonallal, akkor semmi gond nem lesz. A szükséges vizsgálatokat elvégzik, nem fogsz hátrányt szenvedni ebből a szempontból.

Én magánorvost választottam, de nem a kérdésben szereplő megfontolásból, hanem a stílus/hozzáállás miatt. Egyszerűen annyira bunkók az sztk-ban, ahova tartozom, hogy nem tudtam volna végigcsinálni a terhességem, ha oda járok. (Bennem felmerült, hogy csak én vagyok a hisztis és túlérzékeny, de a férjem nálam sokkal-sokkal jobban kiakadt rájuk.)

2021. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a 0.Uh-n magánorvosnál voltam. De annyira csalódtam, semmit nem mondott el, férjem se jöhetett be, úgyhogy úgy döntöttem hogy én ezért nem fogok alkalmanként 15.000 ft-ot fizetni. Inkább a babára költöm. A tb-t úgyis fizetem és évek óta orvosnál se voltam.
2021. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Sztk-ba is jártam terhesgondozásra (kaphassak gyedet) és magánba is. Az sztk-ban nem láthattam a monitort, amikor uh-ztak, nem kaptam meg a kinyomtatott képet sem a babáról, a doki csak az asszisztensnek darálta az értékeket, velem nem beszélt egyszer sem. De kétség kívül, amilyen vizsgálat kellett, arra kaptam beutalót, időpontot.
2021. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én orvosom mindig úgy csinálja az uh-t, hogy először csak ő nézi a monitort, hogy ha bármi baj van, akkor a páciens ne előkészítés nélkül kapjon sokkot. Gyorsan elvégzi még a méréseket, akkor meg azért néz felé a monitor, mert ehhez nem megfelelő az oldalsó betekintési szög, ha felém is fordítja. De utána mindig megmutatja a babát, hol a feje, hol a lába, stb. Ez a mini-mozizás nem több fél percnél, de ha megkérem, hogy fixálja a képet, hogy tudjak egy mobilos fotót csinálni, mindig megteszi. Nyomtatásra nincs lehetőség, de szerintem amit a tb-s rendelés keretei közt meg lehet tenni, azt megteszi.
2021. febr. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre járok tovább az sztk orvoshoz, ha úgy érzem valamit nagyon kihagynak a kérésem ellenére is, akkor legfeljebb kiegészítem magánorvosnál is.


Képet én se kaptam különben, de a monitort megmutatta az ultrahanggal, nekem egyelőre csak paca és buborék, de később biztos izgibb lesz. :D

2021. febr. 20. 07:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!