Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ezek az értékek milyenek?...

Ezek az értékek milyenek? Ma voltam terheléses cukorvizsgálaton.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 hetes kismama vagyok, ma voltam terheléses cukorvizsgálaton.

Az értékeim: 0’: 4.02 120’: 7.16


Ami aggaszt, hogy a vizeletemben aceton kimutatható. Ez lehet attól, hogy majd 14 órát ‘éheztem’ a vérvétel előtt? Illetve nem is ittam már túl sokat este 10 után.


Köszönöm, ha válaszoltok!



2022. márc. 16. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A terhelésed olyan so-so. Elvileg határérték alatti, de az aceton aggályos. Ez lehet az éhezés miatt is, rossz táplálkozás vagy akár cukor probléma miatt is. Mikor mész dokihoz legközelebb?
2022. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedden megyek majd hozzá, addig meg izgulhatok…sajnos még a védőnőt sem sikerült elérni.
2022. márc. 16. 15:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Izgulni azért annyira nem kell, ha cukros lennél sem történik ennyi idő alatt katasztrófa. De az életviteled ismerete nélkül nehéz erre bármit is mondani.
2022. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sosem volt problémám a cukrommal, nem vagyok túlsúlyos sem. Nem vagyok nagy sportoló, de rengeteget kirándulok, jógázom. Az tény, hogy a terhességem óta kicsit jobban elcsábulok, ha nasizásról van szó, de igyekszem inkább gyümölcsöt enni, ha tehetem. :/
2022. márc. 16. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Határeset. Keton egyébként elő-előfordul a vizeletben terhesen. Nekem is volt egyik alkalommal. Senkit nem izgatott. Mondjuk nyilván nem mindegy, hogy mennyi az annyi.
2022. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
A 7,1-es 120 perces vércukor határérték (7,8) alatti, viszont nem tekinthető normális értéknek. A terhesség előrehaladtával ez az érték nagy valószínűséggel rosszabbodhat, így több orvos is szokta javasolni 7-es érték fölött, hogy a biztonság kedvéért a kismama kezdjen diétázni. Érdemes mérned otthon a vércukrodat is étkezés után 1 órával (annak 7 alatt kell lennie). Ha gondolod a Facebookon van egy csoport: Terhességi cukorbetegség, ott sok segítséget találhatsz ehhez.
2022. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. márc. 16. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Az aceton simán lehet attól, hogy soká nem ettél előtte. Ha biztosra akarsz menni, akkor szerezz egy jó vércukormérőt és mérd étkezés után 1 órával. Bár a magyar elvek szerint 7 alatt a jó, Európa többi részén 7,8-as határértéket használnak, az USA-ban még magasabbat. Szóval ahogy jónak látod. És persze légy észnél, ha betolsz egy fagyit, akkor lehet, hogy fél óra múlva lesz a legmagasabb vércukorszint (ez a lényeg, hogy ez ne legyen túl magas, mert ez árt a babának).
2022. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!