Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Pontosan mi történik egy 12...

Pontosan mi történik egy 12 hetes UH vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom ilyenkor már hasi UH van. Úgy tudom a 20. hét körül van a nagyobb vizsgálat amikor a baba szerveit nézi a doki (pl. szívével minden rendben). Ilyenkor csak azt látja, hogy a végtagjai megvannak-e, meg a down szindrómára ha gyanús, akkor tovább küld valahova?

Ha volt 3 vetélés korábban, akkor több vizsgálatot néznek a babán?



2022. máj. 31. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor is nézik a szervkezdeményeket már, illetve nekem szivnél már nézték meg van e mindkét kamra pl


ha valami rendellenes van, genetikai szűrés (kombinált teszt, Prena stb ) a következő lépés

2022. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Végtag számolás, 1-2 mérés (ebbe a down is ugye) és ennyi.

Nekem pl csak hasi uh-m volt, hüvelyi sosem.

Illetve ha előzményben van vetélés, az sem erdekli a kutyat sem 🤷‍♀️

2022. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
80%
Hivatalosan hasi UH, de nekem még a 18.-19. héten is csinált hüvelyit a dokim, mert hasin nem látott eleget.
2022. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem hasi uh-om volt. Nézik a szerveket is. Engem el is küldtek magzati szívultrahangra, mert látott valami rendellenességet. Szívultrahang viszont csak a betöltött 20-22. hét között van.

Negatív prenateszttel mentem a 12 hetes uh-ra, de mivel ennek ellenére nagyon vastag volt a nyakiredő és felmerült a down szindróma, méhlepény biopsziára küldtek. Ha valami eltérést látnak, oda küldenek, mert az elvileg 100% megbízható eredményt ad, míg pl. a prenateszt nem, és ha beteg a baba, és elvetetnéd, a 12. héttől csak ez alapján csinálnak terhességmegszakítást.

Nekem ezt mondták a kórházban.

2022. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért milyen érdekes már hogy a Prenateszt nem ad megbízható eredményt, holott 99,9

%-rá mondják a megbízhatóság

2022. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!