Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Baj, hogy csak kombinált...

Baj, hogy csak kombinált tesztet kértem?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász egyáltalán nem beszélt nekem ezekről a 12. heti tesztekről, a védőnőnél kérdeztem rá, ő annyit mondott, hogy kérjek kombinált tesztet, úgyhogy így is tettem. A többiről ő sem mondott egy szót sem.

Viszont most utána olvastam (most már bánom kicsit, hogy nem előtte tettem ezt meg, csak nem hittem volna hogy már ilyen hamar kell ezekre időpontot kérni, kicsit hirtelen jött nekem ez a döntés). És sok helyen azt írják, hogy a kombinált teszt teljesen elavult, semmire nem jó. Nézegettem az ilyen modernebb tesztek leírását, de az árak azért sokkolóak voltak. Ki tudnám amúgy fizetni ha kell, de most nem tudom mi legyen, már van időpontom a kombináltra (bár ezt nyilván le lehet mondani). De a másik oldalról meg 26 éves vagyok, a férjem is fiatal, egyikünk családjában sincs olyan betegség, amikre ezek a tesztek szűrnek, és azért tényleg rengeteg pénzről van szó. Viszont ha kiderülne valami komoly betegség, akkor nem szeretném megtartani, nem érzem magam elég erősek ehhez, szóval azért lenne tétje a dolognak. Kérdeztem a már gyerekes, velem egyidős barátnőimet, ők mind csináltattak valami drágább tesztet, és emiatt még inkább elbizonytalanodtam.

Ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek 26 évesen is inkább a drágább tesztek kellenének, mint a kombinált, vagy jó ez így, a lényeget az is kiszűri?

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jún. 16. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
A 12 heti kombinált teszt kötelező. Ha baj van ott is látni fogják.(Down kór pl, nincs keze laba, agy, szív) Ha ott az eredmények nem jók, akkor úgyis tovább küldenek.
2022. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

én 32 és 35 évesen is csak a kombináltat kértem.

a családban sosem fordult elő semmilyen genetikai betegség, ezért nem tartottam fontosnak, szerencsére én az orvosommal is meg tudtam beszélni, ő mit javasol.


amúgy ha megnézed ezek a drága tesztek mire szűrnek akkor láthatod, hogy a legtöbb annyira ritka (100-50-25 ezer élve szülésből 1) valószínűleg az olyan beteg magzat el is hal magától…


nálatok van valami rizikó faktor, ismert örökölhető betegség?

2022. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem kötelező a kombi 40+ vagyok arra megyek amire akarok, én a korom miatt csináltattam drága tesztet, sajnos down baba lett volna. Én a 10.héten már levetwttem így a hasbaazuri is gyorsan igazolta nem kellett szülnöm, abortusz volt a 14.héten
2022. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Igazából ez egy arányszámot fog adni, hogy pl 1:100000 az esélye annak, hogy az adott betegséggel születik a babád. De ha közepes vagy magas rizikójúra jön ki az eredmény, akkor javasolni fogják valamelyik szabad dns tesztet, és ugye akkor annak az árát is ki kell fizetni.

Az, hogy a családban nem volt ilyen betegség, az abszolút nem azt jelenti, hogy nem fordulhat elő nálatok, ez nem így működik. Ha nem tartanátok meg betegen, akkor én egy drágább tesztet javasolok, és valóban a kombinàlt teszt nem a legkorszerűbb, viszont a legolcsóbb lehetőség.

Én pont betöltöttem a 27et 2 hete mikor terhes lettem, csak azért írom mert korban nem állunk messze, és mi prenatest optimumot csináltattunk, így tudtam jól aludni.

2022. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kötelező? Nekem az államiban orvos csak adott egy beutalót, hogy ezt a számot hívjam fel. Felhívtam, ott mondtam mennyi idős terhes vagyok, mire rögtön szörnyülködött a nő, hogy hát ő már nem tud így a megfelelő időben időpontot adni, mert későn szólok. De hogy kombinált tesztre, ami fizetős, még tud. És mivel a védőnő is ezt mondta, mondtam, hogy oké. De én ezért is 30.000 Ft-ot fogok fizetni. Akkor ha előbb kapok beutalót, akkor tök ugyanezt ingyen is megcsinálták volna?
2022. jún. 16. 15:39
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi, az előző kommentem az első válaszolónak szólt, csak azóta sokan írtatok még. De hálás vagyok mindenki véleményéért!
2022. jún. 16. 15:40
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok azt nem írtam 3 egészséges gyermekünk van, a leg kisebb 3 éves, utána jött volna a down baba
2022. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező a kombinált teszt, csak a genetikai ultrahang.

Kérdező, ha a Prena és hasonló tesztekre gondolsz, én azt csináltatnám, függetlenül a koromtól. (Én hajlamos vagyok ráparázni dolgokra, engem nem hagyott volna nyugodni, hogy tuti nem Down szindrómás-e a gyerekem.) De kizárólag az ultrahang után, mert ha ott látnak valami gyanúsat, úgy is tovább vizsgálnak, és akkor kidobtál 75-200ezer Ft-ot az ablakon. A kombinált teszt inkább csak iránymutatásnak jó szerintem. Nem szűri ki, hogy ha beteg a baba, csak hasonló értékekkel rendelkező terhességekhez viszonyítva megmondja, hogy hány olyan terhességből volt 1, ahol beteg volt a pici. A korod, vagy a csaladi anamnézis csak egy dolog, több paraméter van, ami ronthat vagy javíthat az eredményül kapott arányszámon. Hamis biztonságérzetet adva, vagy felesleges pánikot, kétségeket keltve a vizsgálat alanyában.

2022. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Én kombináltat sem csináltattam.

Deszar anya vagyok. Ja nem...

2022. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Kombináltat csináltattam. Szerencsére jó eredmény jött ki. Úgy voltam vele, hogy ha nem jó az eredmény, majd csináltatok Prenát. De alacsony kockázat jött ki, az uh-n is minden rendben volt, így ezzel az eredménnyel megelégedtem.

Következő gyerkőcnél is ugyanígy tervezem.

2022. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!