Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikortól lehet menni terhesség...

Mikortól lehet menni terhesség megállapításra?

Figyelt kérdés
Most vagyok az 5.hétben. Felhivtam a kórházat, de ott azt mondták, raerek a 8. hétben menni. Nem késő ez? Szeretném mihamarabb tudni, minden oké-e, stb. (ráadásul, igaz, h szellemi, de műszakos munkát végzek, az éjszakát amilyen hamar lehet, kihagynám). Tudom, hogy az egészségügyben mindent tolnak, amíg lehet. Mehetek akár a 6. hétben? Legalább azt látnák, minden oké e, méhen belül van a baba, stb.
2022. júl. 4. 13:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 6 hetesen mentem, szívműködés még nem volt, de azt megállapították, hogy jó helyen van. 9 hetesen kellett visszamennem, addigra már volt szívhang is.
2022. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg ráérsz.
2022. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Élő terhesség megállapításra, tehát ami papír a munkahelyeden is ér valamit, az kb 6. hét vége, 7.hét. mert akkor már nagy eséllyel lesz szívhang. Ha előbb mennél, az nem baj, csak készülj fel, hogy ha állami rendelésre mennél, itt is sokszor olvasni, hogy csak 8-9 hetesen hívják vissza a kismamákat. Ettől elmehetsz hamarabb, de csak az a papír fog bárhol bármit érni, ami a szívhangot is tartalmazza, így inkább 7+0-t érdemes megcélozni.
2022. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Első, kórházban csináltattad? Félek, ha odamegyek, és megérdezik mikor volt az utolsó menstruációm, akkor hazakuldenek, mert még nem vagyok annyi amennyi kellene.. De hat hetesen akartam én is elmenni. Nem akarok magammnba menni, h egy sima megállapításra is tetemes összeget fizessek, de ha más út nincs, az lesz.


Éjszakai muszakra kinek mi a javaslata? Úgy tudom amint terhesség van, nem lehet. De addig nem tudom igazolni, h az vagyok, míg nincs róla orvosi papír.

2022. júl. 4. 13:48
 5/22 A kérdező kommentje:

Közben a 4es megvakaszolta az éjszakai műszakos kérdést, köszi. :)

Azt hiszem 7 hétben odamegyek a kórházba, remélhetőleg nem küldenek el (talán nem is tehetik) és lesz mar szivhang.

2022. júl. 4. 13:50
 6/22 A kérdező kommentje:
Vagyis a 3as válaszolta meg, na... Köszi:) meg ez a borzalmas helyesírás is,amit ilyenkor művelek..most keltem hat óra alvás után ejszakazas után, és már alig várom a pillanatot h soha többet ne kelljen (akarok amúgy váltani, de úgy voltam vele, baba előtt már nem)
2022. júl. 4. 13:53
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Azt mondod kicsit görcsölsz, és nem küldenek el. De valószínűleg egyébként sem. Viszont a 7.hét előtt azért lenne öngól, mert a kövi időpont viszont rajta lesz, és ha az csak a 9.hét, akkor még később lesz papír.
2022. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem május 11 volt az utolsó menzeszem, és időpontot csak holnapra kaptam. (7+6 leszek holnap)

Olyan helyen dolgoztam, ahol elég erős anyagokkal foglalkoztunk, így amikor bejelentettem, hogy babát várok, áthelyeztek máshova, viszont csak 07.01-től, de még múlthét hétfőn rosszul lettem (magasabb a vérnyomásom is, szédülök, hányinger-hányás, meg brutális fáradtság) ezért kiírt a háziorvosom tp.re, és majd be kell vinnem a holnapi leletet, utána valószínűleg már vissza tudok menni dolgozni..legalábbis remélem

2022. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi, ez logikus, magammal sem akarok kicseszni. Nyilván amíg szívhang nincs addig papír sincs a terhessegrol. Azt hiszem akkor az a legjobb, ha a 7 hét végét megvárom és utána megyek.
2022. júl. 4. 13:57
 10/22 A kérdező kommentje:
Nyolcas, köszi az infót! Én is elég erős cuccokkal dolgozom (vegyész vagyok) ráadásul ugye a műszak. Ha bejelentem a cégnek h terhes vagyok, akkor úgy tudom, onnantol már védve vagyok, csak be kell mutatni a papírokat később? Lehet jobb lenne engem is áthelyeznének valami adminisztratívabb részre a labor helyett.
2022. júl. 4. 14:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!