Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kötelező terhes gondozásra járni?

Kötelező terhes gondozásra járni?

Figyelt kérdés

Vedőnohoz járok, csak sztk vagy magán terhesgondozasra nem. A nagy uh-kat meg cukorterhelest magánban csinaltatom.

Illetve mennyibe kerül egy szülés ha nincs tb-m?



2022. okt. 19. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
En ezt nem ertem, a TB-t kotelezo fizetni. Meg fognak buntetni, ha kiderul, hogy nem fizeted.
2022. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A TB-t utolag behajtjak rajtad a buntetessel egyutt, ezt jobb, ha tudod.
2022. okt. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Külföldről költöztem haza és nem aktivaltak meg, kitudja mennyi idő míg megcsinaljak.
2022. okt. 19. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Bementél önkormányzatra és még mindig nem aktiválták? Az hogy? Amúgy utólag kapsz egy szép számlát.
2022. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem lesznek meg a pecséteid a nőgyógyásztól akkor pl. Bukod az egyszeri anyaságit.


Magánba szülni most 1 milla felett.


Sztk nélkül nálunk megyei kórházba (egyenlőre) 250 ezer ft. volt tavaly.

2022. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Én mind a 2 terhessegem elatt annyin voltam, hogy a megállapítás, 3 kötelező uh, 3 labor. Illetve 36hetesen egy kenetvétel. Mellette a védőnőnél havonta.

Senki nem hianyolt semmit, mind a 2x megkaptam az anyaságit.


A tb-nek pedig a helyedben magyon gyorsan utana járnék, mert visszamrnőleg is behajtják és a szülés is 1misi felett van....

2022. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Szülj magánban.
2022. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így nem kötelező, mert a 3 kötelező uh-t megcsináltatod, és a 4 pecsétet ami kell azt a védőnő adja. Legalábbis nálunk így van. Vérvételeket, Ekg-t is megcsináltatod magánban?

Én járok ugyan havi egyszer nőgyógyászhoz, de nem sok értelme van, soha nem vizsgál csak megnézi a leleteimet, meg ad beutalókat.

Viszont a tb-t tényleg ettől függetlenül intézd el, mert fájni fog a számla amit majd küldenek. Szülni is magánban fogsz? Ha van is rá minimum 1 milliód, akkor is ott van ugyan csilivili recepcióspult, de nincs olyan profi felszereltségük. Ha bármi komplikáció lenne, visznek is át az államiba, az meg drága buli lesz tb nélkül.

2022. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

A tb-t neked kell elkezdeni fizetni, nem fog allambácsi küldeni róla sem határozatot, sem pedig csekket. Sokan belebuknak ebbe a hibába, aztán pislognak, mikor megy utólag a büntetés emiatt.


Terhesgondozásra tulajdonképpen nem kötelező járni, csak erősen ajánlott. Másrészt a különféle támogatásokaf is csak akkor fogod tudni igénybe venni, ha jártál terhesgondozásra. Egyébként meg saját jól felfogott érdeked lenne járni gondozásra orvoshoz, hogy ne adja ég valami baj van a babával, akkor azt időben észre vegyék. A védőnő nem orvos, ennélfogva nem is tudja helyettesíteni. Az pedig elég kevés, hogy a 3 genetikait csináltatod csak meg. De te tudod. Nyilván régen is szültek nők orvosi felügyelet nélkül.


Ami az árát illeti a szülésnek, kb 700.000 és felette attól függően, hogy császárral szülsz vagy normálisan. Magánban érdemes próbálkozni, ha nem akarsz a tb-vel bajlódni. Viszont ha nincsen tv-s és komplikáció miatt bekerülsz állami kórházba, pl koraszülés miatt, akkor az egész ellátást ki fogják számlázni neked.

2022. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

A "kötelező" terhességgondozás: 3 UH + 3 v. 4 védőnői látogatás.

Ha ez nincs meg védelembe veszik a gyereket, tehát kijön a gyámügy ellenőrizni, ha megszületik a bébi.

A többi vizsgálat viszont nem "ajánlott". Külföldön eleve nincs ennyi vizsgálat, normál terhességnél nem is indokolja semmi, az uh-kon észre fogják venni, ha gond van.

2022. okt. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!