Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magasabb tsh érték az első...

Magasabb tsh érték az első trimeszterben okozhat bajt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy konkrètan nem rudja ezt majd nekem senki se megmondani, de ahogy nézegettem a vérképemet és picit olvasgattam és megijedtem-remélem alaptalanul.

Terhesség elején nem rudom milyen volt a tsh, de eddig soha életemben nem volt vele baj. Második terhességem, egyenlöre egyiknél sem vérezgettem, nem állt fent a vetélés veszélye.

Most sajnos csak a 12.hét 2 napján vették le a vért, ami 3,42 lett a tsh-ra. Ez tudom hogy magasabb, mint ami “megengedett”. De a labor referenciaértéke számít?

Mert a leleten azt írja, hogy terhesség esetén referencia érték az első trimeszterben: 3,7.

Csak a neten meg mindenhol 2,5 max 3-at írnak. Szerintetek?

(Vedőnő látta, nem szólt rá, az orvosom meg se nézte tüzetesebben)


2023. máj. 15. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem magasabb, a neten mindent írnak, azt vedd komolyan ami a leleten meg van adva.
2023. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kezelt pm alulműködésem van, és egy profi, magán endokrinológus mondta, hogy 5,6-ig pompás az érték, ha annál magasabb lesz, majd akkor emelünk a gyógyszeren, de ennél sokkal nagyobb eltérés kell ahhoz, hogy bajt okozzon, a baj pedig főként a vetélést jelenti, ami az első 12 hétben a legrizikósabb. Úgyhogy nyugi, szerintem semmi okod aggódni. :)
2023. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2023. máj. 15. 23:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző terhességemnél első trimeszteri vérvételen 4 lett az értékem, de T3, T4, anti-tpo rendben volt. Csak Normoxilt kellett szednem rá (étrendkiegészítő), minden rendben volt.


Most megint babát várok, legelején vagyok, megint 4 felett van. Endokrinológus felírt gyógyszert a biztonság kedvéért, de szerinte nem lenne gond enélkül sem, mert határérték és a T3, T4 most is oké. Én is csak azért rohantam hozzá, mert nemrég volt egy vetélésem.

Biztos minden rendben lesz veled :)

2023. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!