Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ezt mennyiben tehetik meg a...

Ezt mennyiben tehetik meg a védőnők?

Figyelt kérdés

Olyan helyzet áll fent, hogy jelenleg Budapesten tartózkodom. Viszont a lakcímem Pécs. Kiállította a védőnő a kiskönyvet, de! Megmondta, hogy felkeresi a lakcímemhez tartozó védőnőt és lehet, hogy oda irányít. Mindössze azért, mert említettem neki, hogy szeptemberbe fogok visszaköltözni. Mennyiben vagyok köteles akkor vállalni az ingázást? Sőt, mondta, hogy ha a magán nőgyógyász nem írja ki a vérvételhez szükséges beutalókat, akkor mennem kell a háziorvosomhoz Pécsre.

10+5 napos vagyok.


2023. máj. 27. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tartózkodási helyed alapján kell védőnőhöz járnod, akkor is, ha fogsz költözni. Lehet, hogy le akar rázni, de legyél határozott, mondd el, hogy tudod, hogy ez a szabály, valószínűleg akkor rájön, hogy nem lehet lerázni téged.

A háziorvos sajnos igaz, oda hivatalos lakcím alapján kell járnod, úgyhogy ha a magán orvos nem tud beutalót írni, akkor tényleg vissza kell menni hozzá. Én minkét babámmal egyszer mentem a háziorvoshoz, lepecsételte a kiskönyvet és utána azt az összes kötelező vizsgálathoz tudtam használni beutalónak, semmi nem kellett már tőle. Még a nőgyógyász írt receptet a glükózra, de 1. receptet lehet írni online is, 2. teljes áron sem egy kifizethetetlen dolog, nem vényköteles.

2023. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő tartózkodási hely szerint van. Ha te Budapesten tartózkodsz, akkor hozzá tartozol. Ha majd elköltözöl, akkor meg majd a másik védőnőhöz fogsz tartozni.


Ami a beutalókat illeti: elvileg a kiskönyv a beutaló. Sok helyen nem fogadják el (nálunk se). Ezért a nőgyógyász szokott adni beutalót. Ha nem ad, akkor a háziorvos szokott adni, aki meg neked ugye Pécsett van, szóval ebben a részben tényleg így jártál sajnos.

2023. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Én is így tudtam, ahol úgymond életvitel szerűen tartózkodom, oda kell járnom. Háziorvosi részre már fel voltam készülve, de hogy még védőnőhöz is oda rohangáljak, arra már nem. Köszönöm a válaszod.

2023. máj. 27. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
A lakcímkártyádon milyen cím van? Ha Pécs, akkor Budapesten nem jàrhatsz védőnőhöz, ugyanis nem lehet védőnőt választani. Ahhoz kell jàrni, akihez a lakcímkártyàd szerint tartozol, függetlenül attól, hogy hol tartózkodsz életvitel szerűen.
2023. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pld külföldön éltem, a terhesség megállapítása és a gondozás itthon történt magyarországon, olyan városban ami nem szerepelt a lakcímkártyámon. Azelőtt jelentkeztem be állandóra, hogy megszületett a gyerekünk. Soha sehol nem küldtek el, mindenhol elláttak és variálni sem variáltak. Annyi, hogy a lakcímkártyán szereplő címhez tartozó védőnőt értesítették, hogy terhesgondozásba vagyok egy másik helyen..
2023. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol életvitel szerűen élsz, oda kell jarnod. Senkit nem érdekel ez esetben a lakcímkártya.

Az én lakcímem Székesfehérvar, születésem óta. 6éve viszont tőle 30kmre lakok. De csak gyakorlatban, semmim nem szól ide.

Ennek ellenére terhesen is és a gyerekeket is ehhez a védőnőhöz kell hordanom. Nekik sem szól ide a lakcímük. De mivel életvitel szerűen itt élünk, csak hozzájárhatunk. Hiába utálom, a városit meg szeretem gyerekkorom óta.

2023. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én is egy utcával arrébb laktam, mint ahova a lakcímkártyám szólt (már nem, de terhesen így volt). A védőnővel meg is beszéltük, és elmondta, hogy neki a tényleges tartózkodási hely számít. Bár adott esetben a lakcímem szerint is hozzá tartoztam volna.
2023. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A terhességem idején Göd vt a lakcímem, Pécs a tartózkodási helyem.

A háziorvosom 10 éve pécsi, soha senki nem szólt érte.

A terhesgondozásnál csak a pécsi klinikán problémáztak azon, hogy gödi címmel mit keresek ott, akkor elmondtam, hogy pécsen élek, ahogy a lakcímkártyámban is látszik a tartózkodási hely sorban.

Védőnőhöz is a pécsi körzet szerint járunk, ő sosem firtatta a lakcímkártyám tartalmát. Szülés előtt jelentkeztem át állandóra pécsre.

2023. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!