Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » TI melyik szerint számoljátok...

TI melyik szerint számoljátok a terhességet?

Figyelt kérdés
A menstruációm szerint 19+1 hetes vagyok, de a baba az UH-k szerint csak 18+2. Akkor most mennyi idős a terhességem:)? a kiskönyvembe, meg a papirjaimra is mind a mensi szerinti kiirt időpont van ráirva. Szerdán megyek a következő Uh-ra, kijavitják ha ott is kisebb a baba? Mert eddig voltam a dokimnal 2x UH-n, 4D-n pedig 1x es mindenhol egy hettel kisebb volt a picikem:)

2012. júl. 30. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg a 12. heti UH-n mért adatok szerint módosítják a mesnszi szerinti kort, és utána már nem.
2012. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig az 1. Uh. szerintit néztem,bár nálam eltérés nem volt,csak a 3. babánál a 36. héten (3 héttel kisebb volt vagy a feje,vagy a combja,a másik pedig 1 héttel volt kisebb-végül időre született,tök arányosan:-) ) A mensi szerinti számítás szerintem annyira nem megbízható,az uh is tévedhet,ha máshogy fejlődik a baba,de Nálad nem áll fent a tévedés.

A Te esetedben-lévén,hogy minden uh-n egy héttel "kisebb" a baba,így csak az uh-s számít. Bár 1 hét nem sok,de ha a dokid olyan,akkor átírja az időpontot! (Az enyém nem írja át)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)



Üdv: 3 lányos,12hkm

2012. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez tényleg jó kérdés, ezzel én is bajban vagyok, hogy számoljam, mert az utolsó mensim szerint szerdán leszek kereken 40 hetes, az ultrahang alapján pedig pénteken, tudom, hogy nálam nem nagy az eltérés, de amúgy péntekre vagyok kiírva, úgyhogy én azt veszem alapul, minden uh. ugyanis augusztus 3-at adott ki :)! Szerintem nálad viszont jobb lenne megtudni biztosra, hogy most akkor melyiket nézd. Boldog babavárást.
2012. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én mensire kezdtem el számolni, de a dokim a vizsgálatokat meg mindent a baba 12. heti méretére számolt így azzal számolom már amennyi még hátra van :)
2012. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 12 hetes uh alapján számolok.Elviekben az biztosabb.A dokim is így számolja.Van olyan is, amikor a kettő szinte teljesen egybe esik,na nálam nem. :)

24 hkm

2012. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem utolsó mensi alapján van beírva a kiskönyvembe, a 12.heti uh-n ugyanaz volt a nap, a 18.on 2nappal későbbre lettem kiírva, a 30.hetin meg már 4nappal volt kisebb a csöppöm. De úgy vagyok vele hogy jönni fog amikor úgy érzi :-) 32hkm
2012. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!