Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőnél kapott csíkon...

Védőnőnél kapott csíkon található sok sok kocka mit jelent? Fehérje a vizeletben mit jelent?

Figyelt kérdés
Most kaptam először ilyen csíkot és bár kérdeztem mi mit jelent nem igazán válaszolt. Mondta, hogy mindenfélét néznek és, hogy van egy kis fehérje a vizeletemben, de nem társul hozzá magas vérnyomás és dagadás sem.

2013. ápr. 16. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Terhesgondozáson azért mérik a vérnyomást és nézik a vizeletet, mert a magas vérnyomás és a fehérjevizelés együttes jelentkezése alapján ismerhető fel - a terhesség második felében előforduló szövődmény - a terhességi toxémia. Régen a vizenyőt is tünetnek tartották, de az más miatt is kialakulhat. A terhességi toxémiát korábban terhességi mérgezésnek is emlegették, ami kedvezőtlenül befolyásolta a magzat fejlődését.

De ne ijedj meg, ha csak kis fehérje van a vizeletedben és nincs magas vérnyomásod, akkor nincs probléma! :)

Boldog babavárást kívánok! üdv. P.

2013. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És a többi kis négyzet mi volt? Azok ha jól láttam nem is színeződtek el.
2013. ápr. 16. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem voltál együtt a pároddal előző nap esetleg? Mert nekem is talált fehérjét benne és azt mondta h valószínű a párom "anyaga" miatt van.. szval újra kellett pisitesztelnem úgy h nem vagyok együtt a barátommal és azután persze nem volt benne semmi fehérje teljesen normális volt!
2013. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi már vagy 1 hónapja nem voltunk együtt mert el vagyunk tiltva.
2013. ápr. 17. 06:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ezt a doki asszisztense nézi, múltkor nekem is volt egy kis fehérje a vizeletben, viszont a vérnyomásom rendben volt. Azt mondta, hogy elég koncentrált volt a vizeletem, valószínű nem ittam eleget. Utána ellenőrizte még valami más folyadékkal is, de azt mondta hogy teljesen rendben van így. Ha 140 felett lenne a vérnyomásod és lenne fehérje a vizeletben akkor lenne már baj, mert az toxémiára utal.
2013. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát remélem, ha valami nem lenne jó csak szólna. Elég parás vagyok mert már volt egy vetélésem, mostani terhességemmel is véreztem, és amúgy is első baba lenne.
2013. ápr. 18. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!