Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Akik most kismamák vagy most...

Dezsuka kérdése:

Akik most kismamák vagy most szültek azok leírnák nekem pontosan, hogy mikor hova kellett menni, milyen vizsgálatokon volt?

Figyelt kérdés
Volt nállam a védőnőm, de teljesen belezavarodtam amit itt ledarált nekem fél órába! Egy kicsit beparáztam, hogy vmit majd elfelejtek! Vagy ne parázzak mert ugy is majd mindig szolnak, hogy mikor hova kell mennem? 11 hetes kismama.
2013. júl. 25. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Neten számtalan helyen fenn vannak a kötelező vizsgálatok leírása, mikor mire kell menni. Valamint a védőnő és az orvos is fog szólni mi a következő vizsgálat.

6-12 hét: "0" típusú uh (terhesség megállapítása) vérvétel és vizelet vizsgálat

12 hetes: integrált teszt (fizetős erősen ajánlott kb. 9000Ft) 12 hetes genetikai uh, vérvétel és vizelet vizsgálat

16 hetes: AFP vérvétel és vizelet vizsgálat valamint uh

18 hetes: genetikai uh (már csak hízik és növekszik ettől kezdve a baba)

26 hetes: vércukor vizsgálat (terhességi cukorbetegség kiszűrése)

4 hetente: uh, vér és vizelet vizsgálat

35 héttől: NST hetente

Egyéb vizsgálatok: 4-6 hetente érdemes a dokit felkeresni uh miatt, hogy ránézzen a babaára. Védőnőt szintén 4-6 hetente érdemes felkeresni, hogy be írja a kis könyvet valamint súlyt, vérnyomást mérjen és "beszélgessetek" elmond a kérdésidet, szívhangot nézzen.

2013. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! :)
2013. júl. 25. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem városonként változó:

0. uh : 6-12. héten (Attól függ mikor mész először orvoshoz)

1. uh : 12. héten

2. uh : 18. héten

3. uh : 28. héten

4 hetente orvos és védőnő

innentől ha van fogadott orvosod akkor 2 hetente kell vizsgálatra menned ha nincs akkor 2 hetente védőnőhöz

4. uh : 32. héten

5. uh : 36. héten

innentől hetente orvos vagy védőnő

37. héttől NST hetente

40. héten még egy utolsó uh illetve innentől azt hiszem 3 naponta NST

2013. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!