Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Alacsony AFP (korrigált:0,83)...

Alacsony AFP (korrigált:0,83) és magas ß HCG (3,16) eredmény?

Figyelt kérdés

Az orvos ma fél óráig nézte a gyermekem uh-n és egy szót sem szólt. AMikor az AFP leletemre tekintett, azt mondta, hogy nagyon alacsony az AFP és iszonyat magas a HCG érték.

Nem igazán mondott utána semmit, amivel megnyugtatott volna.

Kérdeztem tőle, hogy ez azt jelenti, hogy beteg a gyermekem? Erre közölte, hogy ő ilyet nem mondott.

Ezek után tovább vizsgált és nézte a gyermekemet felülnézetből, mintha folyamatosan a fejére (agyára) lett volna kiváncsi. De egy szót sem szólt.

30 perc után aláírta a leletet és adott beutalót genetikai uh-ra.


19. hetesen ezeket az értékeket mérte:

BPD: 45,7 mm

FEmur: 27,7 mm

OFD: 55,4 mm

HC: 160 mm

AC: 123,4 mm

BMS: 251 gr.


Azt mondta még a vizsgálat végén, amikor rákérdeztem, hogy a mért adatok alapján minden rendben van-e, hogy: igen.


Valamint még azt mondta, hogyha a 12. heti uh-n nem volt gond és mindent rendben találtak, akkor nincs ok aggodalomra.

Viszont én azóta már a jövőhetet is kisírtam. Rettentően aggódom, mert amikor az AFP leletemet megnézte nem éppen "normális, nem lesz semmi gond" hangsúllyal mondta el a véleményét.


2013. szept. 5. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Aggódni akkor kell, ha azt mondják, neked még nem mondták, úgyhogy sírás helyett intézz időpontot genetikára, ha túl sokára van, akkor menj el egy fizetős jó helyre, ahol van holnapra időpont. Hajrá!!!:)
2013. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Megvan az időpont, azonnal hívtam őket, amint kitettem a lábam az uh-ról.

16-án megyek reggel 8-ra. Viszont addig halálra aggódom magam.

2013. szept. 5. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért menj el holnap egy fizetősre, biztos, van ahol van hely....
2013. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem AFP előtti UH-on mondta a genetikus,h "jobb oldali agykamra tágulat 1 mm-rel nagyobb. Várjuk meg az AFP eredményt."

Abban a két hétben minden bajom volt,gondolhatod... Szerencsére az AFP 0,82 MOM volt, viszont a HCG értékem megfelelő. 18 hetes UH-n már nem volt "tágulat". Nálunk is minden rendben volt a 12. héten. Én másnap bementem a nőgyógyászomhoz,h mit szól ehhez a "tágulathoz",ő azt mondta,h nem lesz semmi baj.


Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Az orvosok szeretnek ijjeszgetni.

2013. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem AFP előtti UH-on mondta a genetikus,h "jobb oldali agykamra tágulat 1 mm-rel nagyobb. Várjuk meg az AFP eredményt."
2013. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
úristen,nem tudom,h került ide ez a mondat. bocsii. előző voltam
2013. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 2x 0,66 volt a korrigált AFP. Az egyik lányom 2 éves és köszöni szépen jól van semmi baja! A másik novemberben érkezik, de nála se találtak semmit eddig! :D


Lehet hogy csak alapos volt a doki

2013. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veled?
2013. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma voltam reggel a sote 1-én genetikai uh-n. Minden rendben szerencsere. Mint kiderult, 15+2 naposan vettek le a vert az afp-re. Ezért lettek az Eredmények rosszak.

Meg annyit mondtak, hogy ha gondolom, akkor elmehetek magzati szivuh-ra, de mivel minden vizsgálaton eddig rendben volt minden, igy feleslegesnek tartjak.

2013. szept. 16. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!