Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 6 hónaposan át lehet jelentkez...

6 hónaposan át lehet jelentkezni másik kórházba?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok megelégedve azzal a kórházzal, ahova 6 hónapja járok terhesrendelésre (Péterfy), mindig reménykedtem, hogy talán változik valami, jobb lesz, de sajnos nem.


Szeretnék átmenni egy másik budapesti kórházba, ennek mi a módja?


A Péterfyből kell kérnem oda beutalót? Vagy csak besétálok az új kórházba az összes eddigi leleteimmel és automatikusan átvesznek?



2014. ápr. 9. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Körzetileg oda tartozol?
2014. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, sem a Péterfybe, sem az új, választott kórházba nem tartozom. Ez is lehet gond?
2014. ápr. 9. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom... Az biztos, h az Uzsokiba akkor mehetsz, ha nem oda tartozol, ha ott fogadsz orvost.
2014. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg szabad választásod van, gyakorlatilag pedig csak orvossal együtt fognak befogadni. Legalább egy párszor menj el egy ottani orvoshoz, akkor belekerül a kiskönyvedbe a kórház, így ha nem mentővel mész akkor mehetsz oda szülni.
2014. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm. Azt gondoltam, hogy egyik kórházból a másikba simán átvesznek 3 hónappal szülés előtt.
2014. ápr. 9. 09:51
 6/7 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok én is, csak kicsit kacifántosabb a történet, mivel én Pesten élek és dolgozom. (lakcímigazoló nélkül, már 7 éve, albérletben. Köztudott, hogy a lakástulajdonosok többsége hallani sem akar arról, hogy az albérlő ideiglenesen bejelentkezzen, bár jogi vonzata nem lenne, még sem fogadják örömmel a felvetést.) Jelenleg a 6. hónapot taposom és július közepére várom a babámat. A területileg illetékes nőgyógyászati rendelőben fogadtak, bár a legelején közölték, hogy lakcímigazoló nélkül ne is álmodjak róla, hogy Pesten bármelyik kórház is fogadni fog. (az orvosomnak magánrendelése ugyan van, de szülést nem vállal)

Mivel Egerhez tartozom (ahová nem szívesen mennék), így én is azzal küzdöm, hogy sikerüljön találnom egy orvost, aki elvállal... Miskolcon. Mivel az albérletet a gyerkőm születése után a továbbiakban nem kívánom fenntartani Bp-en, különböző okok miatt, így nem szeretnék Pesten szülni.

Viszont mivel még dolgozom, így a magánrendeléseken való részvétel némi problémát jelent, hiszen Miskolc nem Budapest mellett van.. :(


Ha minden kötél szakad, akkor marad Bp. Ha megoldódott az átjelentkezés megosztanád a tapasztalatod?

Kíváncsi vagyok rá én is, mit lehet tenni ilyen esetben...

2014. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen megírom, szeretném lehetőleg pár héten belül elintézni.
2014. ápr. 9. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!