Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Babavárás esetén az első...

Babavárás esetén az első laborvizsgálatokhoz a beutalót háziorvos és védőnő is adhatja?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok, még csak most voltam első uh-n. Úgy tudom, védőnőhöz kéne mennem, de ő csak kéthetente elérhető a tanácsadáson, vérvételre pedig már egy hét múlva kell mennem, addig a védőnő nem lesz. Háziorvostól is kérhetem a beutalót? Vagy hívjam telefonon a védőnőt, hátha tanácsadáson kívül is tud beutalót adni?
2014. máj. 10. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
A terhesgondozást végző orvos adja a beutalót.
2014. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk a védőnő adja a beutalókat vérvételre, főleg, hogy nálunk 3 féle beutaló van. A sima teljes vérképes, azt itt a kórházban csinálják. A vércsoport meghatározást stb a véradó állomás csinálja, a toxoplazma vizsgálatot pedig egy másik megyeszékhelyen készítik. Mindegyikhez teljesen más vizsgálatkérő lap is tartozik. Nem tudom, hogy ezek meg lennének-e egy háziorvosnál. De azt tudom, hogy így a vércsoport meghatározás és toxoplazma vizsgálat ingyenes, míg ha a háziorvos ad a toxoplazmára beutalót, akkor fizetni kell érte, legalábbis nálunk így megy. De ezek a dolgok minden kórházban máshogy működnek, kérdezd meg a védőnőt mindenképp. A mi védőnőnk például telefonon egyeztet mindig időpontot, és azt sohasem a tanácsadásra. Tanácsadásra azok mennek, akik nem kérnek előre időpontot tőle.
2014. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Védőnő nem tud beutalót adni. Lehet, hogy van ahol technikailag ő adja a kismama kezébe, de biztos, hogy nem ő állította ki, hanem egy orvos. Kedves kérdező, nem tudsz mást csinálni, kérdezd meg a védőnődet, hogy nálatok konkrétan hogy működik.
2014. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A védőnő nem tud beutalót adni, azt csak orvos tud. Ha a nőgyógyász nem tud adni, akkor a háziorvoshoz kell fordulnod. Nálunk nagyon nem szetetik, mindig kapom a kedves megjegyzéseket, de kénytelen kiadni a háziorvos a beutalókat, mégse maradhat egy kismama terhesgondozás nélkül.
2014. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a védőnő adta az összes beutalót. Volt amit alá kellett iratnom orvossal volt amit nem kellett.
2014. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért is lettem lepontozva??ha egyszer ez az igaszság!!!Maszek dokim van aki nem ad beutalót.
2014. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a védőnő nem ad beutalót mivel nem orvos.

itt (Bp.) minden beutalót a nőgyógyász ad.

2014. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nálunk a beutalót akkor is a védőnő adja oda. Majd a toxoplazmózis vizsgálatkérő lapot le kell pecsételtetni az egyik szakrendelésen vérvétel előtt, a többi vizsgálatkérő lapot azonban nem. Nem tudom, hogy miért fogadják el így, hogy nem orvos adja, utólag lepecsételik vagy törvényt sértenek, de attól még nálunk így működik. Sőt a későbbi vérvételekre, még a terheléses cukorra sem kell beutaló, hanem vinni kell a kiskönyvet, meg kell mondani, hogy hány hetes terhes az illető és az alapján vesznek vért és csinálják meg a vizsgálatot. Nem tudom, hogy ez szabályszerű-e, törvény követő-e, de attól még így működik.

2014. máj. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk minden papirt a védőnő ad beutaló nàlunk se kell a vércukorterhelésre!!! Én sem tudom miért nem lehet elfogadni hogy mindenhol màshogy van. Vicc ilyenen vitázni!!! El kell fogadni hogy máshol màshogy meg.
2014. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Most még káosz van mindenhol, nálam is..... De júniustol már rendszerezve lesz, új törvényrendelet. Ami a jelenleg várandósokra már nem vonatkozik.
2014. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!