Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Debrecenben az OTI-ba nőgyógyá...

Debrecenben az OTI-ba nőgyógyászatra terhesgondozásra lehet menni időpont nélkül?

Figyelt kérdés
Magánnőgyógyászhoz járok és ő is meg a háziorvosom is mind azt mondta hogy nem kell sztkba mennem. Ma voltam védőnőnél aki azt mondta kell mennem sztk-s nődokihoz mert ő adja a beutalókat. Felhívtam őket de csak 25.ére van időpontjuk és nekem mennem kellene minél hamarabb mert a vérvételre kell beutaló a 14. hétig, ésaz jövőhéten lesz. Menjek oda időpont nélkül, adnak sorszámot?
2014. szept. 10. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lent a pultnál mondani kell, hogy sorszámot szeretnél a tanácsadásra és adnak, csak figyelj oda, hogy a körzetihez menj, mert más nem fog veled foglalkozni. Nekem is volt ilyen, hogy a nőgyógyász már nem tudott adni időpontot, mert annyian voltak és csak sorszámot kértem. Nekem viszont mindig kellett a védőnőhöz is menni előtte, mert ő vitte be a kiskönyvemet és addig nem szólítottak be, ameddig nem volt előttük a kiskönyvem.
2014. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jaj köszi szépen :)

Ma voltam a védőnőnél, már kaptam kiskönyvet meg azt is tudom hogy ki a körzeti nődokim. Csak azért ért hidegzuhanyként hogy mennem kell az sztks dokihoz mert nekem a magánorvosom azt mondta hogy a védőnő ad beutalót vérvételre, erre ma kiderül hogy nem, be kell mennem az otiba. Remélem nem fognak lecseszni hogy még csak most megyek 13 hetesen, de a 12 hetes uh-m már megvan, megcsinálta a magándokim.

2014. szept. 10. 17:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm akkor most a védőnőmnek is bent kell lennie és ő adja oda a könyvet? Ezt most nem értem, bonyolult még ez az egész rendszer így első terhességnél :) A védőnő is bent szokott lenni az otiban?
2014. szept. 10. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, akkor van a tanácsadása a nőgyógyásznak, amikor a védőnő is ott van az Oti-ban. Nekem is van magán dokim, de ő nem tud adni semmit sem, minden papírt a körzetivel intéztem, a táppénzt is. Először elmész hozzá, elmond mindent, utána már időpontra mész. Először a laborban leadod a vizeletet, majd ha megvan az eredmény, akkor bemész a védőnőhöz, megméri a súlyodat, vérnyomásodat, beírja a kiskönyvbe, ha voltál valamilyen vizsgálaton és utána átviszi a dokinak a kiskönyvet. Utána a doki fog szólítani, megnézi mindig a szivhangot, vagyis az enyém nézte, ideadja a kellő beutalokat, de ha van fogadott orvosod, akkor mást nem csinál, nem vizsgál, ad új időpontot. Nagyjából ennyi. :)
2014. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bementem, kértem sorszámot a nőgyógyászatra és tök hamar be is jutottam. Megkaptam a laborra a beutalókat és legközelebb már könyebb lesz, mert van időpontom terhesgondozásra. Remélem a végére csak belejövök majd :)
2014. szept. 11. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!