Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Teljesen összezavarodtam....

Teljesen összezavarodtam. Valaki leírná nekem, hogy mikor-milyen vizsgálatok vannak, milyen készülékkel (Uh,3D v 4D v egyéb) és ki végzi (nőgyógyász v szonográfus) és mit tudunk meg belőle, milyen betegséget szűr éppen?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 hetes terhes vagyok.
2014. nov. 25. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt már néztem, de nincs benne, hogy ki végzi a vizsgálatokat...
2014. nov. 25. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18-19 hét nőgyógyász-ultrahang 2d:fejlődési rendellenességet szűrik.30-32 hét nőgyógyász-ultrahang 2d:baba növekedését vizsgálják,lepény helyzetét,később felismerhető fejlődési rendellenességeket vizsgálnak.37-38 hét nőgyógyász 2d:baba növekedése,fekvése,lepény ellenőrzése.Nekem ezekre az uh vizsgálatokra a kórházba kellett bemennem szülész nőgyógyász csinálta.További vizsgálatok érdekelnek?
2014. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
12 hetet kihagytam akkor is van uh:Down szindróma korai szűráse vérvételből is nézik
2014. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ezek voltak!

12.héten Down-kór szűrés + vérvétel 3D- (Szonográfus végezte,kórházban) Önköltséges! Nekünk 15.900Ft volt.


20.Héten Fejlődési rendellenesség 4D-(Szonográfus) Önköltséges 11.900Ft volt.


30.Héten Baba Fejlődése,lepény érettsége stb. 4D.(szonográfus) Önköltséges Szintén 11.900Ft


36.Héten Baba fejlődése,lepény éretsége stb. 4D.(szonográfus) és szintén önköltséges 11.900 Ft.


Mindet a kórházban! Kaptunk képeket, videót a kicsiről..


Emellett nekem 4 hetente kellett a nőgyógyászhoz mennem, ő mindig csinált UH-ot. Az 2D-s volt! Plusz ellenőrizte a méhszájamat is. A végén 3 hetente.

Most már hetente járok CTG-re. Nem csinál UH-ot..

Remélem tudtam segíteni!

2014. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Már csak egy kérdésem van.. Mi a különbség egy ultrahangos doki és egy szonográfus között?

A dokimnak szülész-nőgyógyászati ultrahang területén a C típusú (legmagasabb) jártassága van, de ettől még nem szonográfus, ugye? Vagy mégis?

Bocs a hülye kérdésért...

2014. nov. 25. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom jól meg vagyok késve a válasszal, de azért leírom.


Konkrétan nem tudom hogy mi a különbség, de amit tudok az az, hogy nem minden doki csinálhat pl. genetikai ultrahangot. Az én dokim megcsinálja magánban az összeset, mert neki megvan a képesítése, de vannak olyan dokik, akik nem csinálhatják meg. Ilyenkor be kell menni a kórházba ezekre az ultrahangokra.

2014. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm szépen :)
2014. dec. 3. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!