Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Már a terhesség alatt is...

Már a terhesség alatt is osztogatni kell a pénzt?

Figyelt kérdés

Egyik terhes kolléganő panaszolta, mivel késtek a fizetés kiutalásával, még nem tudott pénzt adni az orvosnak, pedig már várná.

Nem magándokiról van szó, hanem aki a kórházban rendel nőgyógyászaton. Nem hiszem, hogy nála akar szülni, mivel abban a kórházban már nincs szülészet, csak a megyeszékhelyen.

Mi az, hogy szabályosan kidobja pár perc után bunkó stílusban, mert még nem kapott pénzt? Mégis mire kéne kapnia? Mert jár hozzá a terhesség alatt?

Ti is így tömtétek a doki zsebét? Ez a szokás?


(Az biztos, én ezt a dokit kilométerekről elkerülöm, de a többi is ilyen? Akkor velem igen megjárják, mert nemhogy a terhesség alatt, szülés után sem adok senkinek egy fillért sem. Majd azért fizetek tb-t, hogy pluszban osztogassam a pénzt.)


2015. jan. 29. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer sem tömtem. 2-szer szültem, senki nem kapott.

Anélkül is aranyosak, rendesek voltak a terhes gondozáson, a nőgyógyász és a szülésnél is mindenki.

(Örs sztk és Uzsoki kórház)

Sztem ha nem magándoki és így is elvárja a pénzt sőt bunkózik, akkor váltani kell.

2015. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is sztk-ba járok, de rendesen ellátnak. Pedig senkinek nem adok egy forintot sem. Elsővel is ide jártam akkor sem fizettem mégis teljesen elláttak, szüléskor is kedves volt mindenki.


Sztem ez nincs minden helyen így de ott épp pénzéhes a doki, biztos h máshova mennék ha ilyen lenne.

2015. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kissé megkönnyebbültem, hogy nem ez az általános felfogás.
2015. jan. 29. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is sztk-ba járok eddig, amikor gond volt, akkor is a kórház ügyeletes orvosához mentem, senkinek nem adtam pénzt, de mindenki nagyon kedves volt. Szerintem csak egy nagyon rossz természetű orvost fogott ki, az ilyet ott kell hagyni a fenébe.
2015. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a TB által finanszírozott rendelésen a doki egyenesen követeli a pénzt az bizony bűncselekmény, vesztegetésnek hívják, és volt már olyan nőgyógyász, aki ellen emiatt indítottak eljárást... Az ilyet messzire el kell kerülni...
2015. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hol lehet az ilyen dokit felnyomni?
2015. jan. 29. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél másfél éve tb alapon jártam az orvoshoz, a vége felé beszólogatott hogy fogadjam fel. Annnyira undorító. Amúgy is kiszolgáltatott az ember, és még ezt elviselni... persze 140 ezret nem is tudtunk volna kifizetni.
2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!