Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kockázatos bevállalni egy...

Kockázatos bevállalni egy terhességet, ha az előző során cukorbetegség lépett fel?

Figyelt kérdés
Diétával és inzulinnal sikerült kordában tartani az értéket,a babával is rendben volt minden.
2015. febr. 6. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne vállalható?

Annyi lesz a különbség, hogy rögtön az elejétől érdemes ellenőriztetni az értékeidet.

Nekem nem terhességi cukrom volt, hanem 2-es típusú diabéteszem van. Így szültem 2 babát, egyiknek sincs semmi baja. Szoros kontroll kellett, szigorú diéta, és a végére 54 egység inzulin egy napra. Se nekem, se nekik nem okozott problémát.

2015. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy most is lesz, de figyelni kell és kezelni, nincs nagyobb kockázata.
2015. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az még lemaradt, hogy a terhességi cukor nem mindig jön elő második alkalommal is. Barátnőm az elsőnél beleesett, a másodiknál megúszta.

Első voltam.

2015. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vállalhatsz még terhességet,nekem is csak az elsőnél volt terhességi cukrom,a másodikkal nem.De a cukorbetegek is vállalhatnak babát,csak jobban oda kell figyelni mindenre.
2015. febr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnél terhességi cukros lettem, 9,5 volt a terheléses, 160 g-os ch diétával tartottam rendben, egészséges, azóta 5,5 éves nagylány született.

A picivel amint megtudtam, hogy terhes vagyok egyből jobban odafigyeltem mit eszem, igaz nem mérleggel kezdtem minden étkezést meg nasi is belefért, de nem lettem cukros. Szóval bátran vágj bele, csak nézegesd már az elejétől a cukrod és figyelj oda kicsit tudatosabban a szénhidrátbeviteledre.

2015. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha azóta is tartod a helyes életmódot, akkor nyugodtan belevághatsz. Az előzmények miatt pedig így is - úgy is jobban oda fognak figyelni erre.
2015. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem elsőnél volt cukrom, diétával kordában tudtam tartani.

Másodiknál nem volt, de határeset voltam, így nem ettem édesipari termékeket, de szigorúan nem kellett diétáznom.

Most harmadikat várom, 11 hetes vagyok, és most megyek majd terhelésre,

2015. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Második GDM-es terhességem, és nem lett rosszabb. Én csak diétás voltam, de nem sok híja volt hogy inzulint kapjak. Lehet hogy 3.gyermeket is vállalunk, eszembe sem jut hogy a GDM miatt ne tegyük, ha nem lesz, ennek semmi köze nem lesz hozzá.
2015. febr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi hogy a második terheséégemnél már nem csináltak terheléses glükóz tesztet, mert a BP.-i Margit Kórházban az lett aug.óta a protokoll, hogy aki egyszer volt GDM-es, az automatikusan annak fog számítani teherbe eséskor, tehát rögtön a diabetológiára is el kellett látogatni, és rögtön 180 grammra beállni.De aki volt már egyszer GDM-es annak nem annyira ijesztő ez az egész, szerintem ezt itt mindannyian tudjuk
2015. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!