Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a célja a terhesgondozóásna...

Mi a célja a terhesgondozóásnak a zuglói SZTK-ban?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom elküldött a háziorvoshoz, fogorvoshoz,védőnőhöz, EKG-ra, vérvételre.

(Magán nőgyógyászhoz kezdtem járni, mert az sztk-ban 3-4 hétretudtamk volnaidőpontot adni, én peditürelmetlenül tudni szerettem volna a jó hírt, és akkor még a munkahelyemen nem akartam elkérezdzkedni.)

A háziorvos viszont azt mondta, hogy a terhesgondozásra is jelentkezzek be. Viszont a terhesgondozáson azt mondták, hogy csak az sztk orvosainak a betegeit látják el, menjek el oda is.

Ezért lenne az a kérdésem, hogy történik-e ott valami plusz, valami nélkülözhetetlen. Mert ha csak még egy személy méregetné vérnyomásomat, akkor nem biztos hogy erre is vennék ki szabit. A beutalókat a házi orvosom ki tudja adni.


2015. ápr. 27. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy SZTK-ba jársz terhesgondozásra, vagy magánorvosodhoz (kórházba vagy a magán rendelőjébe).

Egyszerre a kettőbe teljesen felesleges elmenned. Főleg 9 hónapon keresztül.

2015. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Vagy SZTK-ba jársz terhesgondozásra, vagy magánorvosodhoz"


Ilyen választási lehetőség NINCS.

(Pontosabban van, de akkor az anyaságinak "lőttek").


Az új terhesgondozási protokoll szerint viszont választhat, hogy az sztk-s körzeti nőgyógyászhoz, vagy a háziorvosához jár-e a terhesgondozásra.

2015. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva, nem lettisztábanb a kép.

Ha jól értem (leegyszerűsítve, senkinek semszeretném kisebbíteni felelősségetteljes munkáját az ellátásomban) a nőgyógyász ultrahangoz, a háziorvos beutalókat ad vérvételre, EKG-ra. Ez mind terhesgondozáshoz tartozik. De mit csinál emellett terhesgondozásnak nevezett szakrendelés?

Nem akarok felelőtlen kismamáknak tűnni, de nem tiszta, hogy ez a terhesgondozás nevezetű szakrendelés a háziorvos által is ellátható feladatokat csinálja meg helyben, vagy egy különálló dolog.

2015. ápr. 28. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

"a háziorvos által is ellátható feladatokat csinálja meg helyben"


Leegyszerűsítve, igen.

Nem jársz kismillió helyre, hanem egyre (már ha nincs magánorvosod is pluszban). A terhesgondozást végző nőgyógyász adja az összes beutalót, ő elemzi a leleteidet (amit a labor is közvetlenül neki küld, nem kell neked megvárnod)...


Én még a háziorvosomnál a terhességem alatt nem is jártam.

2015. ápr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!