Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 19. heti ultrahang után...

19. heti ultrahang után legközelebb csak a 36. héten van?

Figyelt kérdés
Mikor legelőször mentem a védőnőhöz adott egy beutalót amin rajta van az összes hét amin menni kell kötelező ultrahangra,rajta van a 30.heti ultrahang is. Ma töltöttem a 30.hetet és rákérdeztem a védőnőnél hogy hanyadik héten kell menni uh-ra és azt mondta a 36.héten. Nincs fogadott orvosom így csak a kötelező ultrahangokra megyek. Ez mikortól van így?
2015. jún. 17. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:

30. héten is van. Nálunk a 30 héten is mész terhesgondozásra (oda kell időpont) és a tanácsadás előtt mész uh-ra (egymás mellett van nálunk, az uh-hoz nem kell időpont csak a genetikaiakhoz amiken te már túl vagy.)

De érdeklődj a terhesgondozáson ha nem tudsz valamit, bár ezt a védőnőnek is illene tudnia.

2015. jún. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30.héten is van. Hívd fel az ultrahang labort. Ne a védőnőt.
2015. jún. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

28-32. hét között is van, ahogy az előzőek írják!


Ultrahang vizsgálatok menete

0. vizsgálat (kb. 8. hét): - terhesség megállapítása.

I. szűrővizsgálat ( 12-13. hét): - magzati anatómia megítélése

- magzati biometria (testméretek)

- nyaki redő mérés ( NT)

II. szűrővizsgálat (20. hét):

- magzati anatómia

- magzati biometria

III. szűrővizsgálat (30-32. hét):

- magzati biometria

- magzatvíz mennyisége

- magzat fekvése

- flowmetria ( áramlás mérés ultrahanggal ).

IV. vizsgálat ( 36. hét -):

- magzati biometria

-flowmetria - magzat fekvése

- lepény állapota

- magzatvíz mennyisége

- várható súly ( 10 % hibahatár )

- hegvastagság mérése

(Uzsoki kh. honlapjáról)

2015. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, ha van valami gond akkor gyakrabban is. Most vagyok a 21. hétben, és engem ultrahangoztak a 16., 17., héten is, és majd jövö héten is megyek megint.
2015. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak? A neten olvastam az előbb,hogy már csak 3 kötelező ultrahang van,de azt nem írták melyik 3..
2015. jún. 18. 11:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a lakóhelyed szerinti rendelőt ahova járnod kell hogy mikor csinálják.De van amúgy.Nálunk betöltött 32.héten van utána pedig 38.
2015. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jubilee ***** válasza:
A 3 kötelező a 12. heti, a 18-20. heti és a 30-32. heti.
2015. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!