Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Váci kismamák, nektek sem...

Váci kismamák, nektek sem néznek soha a kórházi ultrahangon méhszájat?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, most voltam az utolsó ultrahangon, de most sem nézték, legalábbis nem mondtak semmit és a papírra is alig van valami írva, kb a bpd meg hogy koponyavégű fekvés, lepény mellső fali. Illetve ma először nézte a doki a lepény érettségét. De nem kellene nézni a méhszájat is? Az én dokim akihez járok Dunakeszin meg azt mondta hogy hozzá már nem is kell mennem. Jövő héten megyek nst-re, ott néznek ilyeneket? Vagy amikor kenetet vesznek nst után akkor megnézik legalább? Mindenki írja ezeket az értékeket de nekem egyszer sem mondtak még ilyet.
2015. júl. 7. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim ezt külön soha nem mondta, de mindig nézte uh-n a méhszájat. Csak akkor szólt volna, ha baj lett volna. Így valószínű nálad is minden rendben, ezért nem mondtak semmit.

Nst-n nem nézik a méhszájat, ott a baba szívhangja, és a méhtevékenység lesz a lényeg.

Ha kenetet vesznek, biztos megvizsgálnak, ne aggódj!

2015. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó hír hogy nézi, de furcsa hogy a papíron sem utalnak rá soha. Ha jövő héten veszik a kenetet azért rákérdezek majd ha nem felejtem el.
2015. júl. 7. 15:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Nst-re bejöhet a férjem is?
2015. júl. 7. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a méhszáj nyílására gondoltok azt uh-on nem lehet látni, ezt manuális vizsgálattal nézik.

van olyan orvos, aki nem híve az utolsó időben végzett fizikális vizsgálatnak, lehet, hogy ezért nem nézték nálad sem.

2015. júl. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utoljára a dokim nézte az sztk-ban a 32. héten kézi vizsgálattal, de most már csak a kórházba kell mennem, hozzá már nem, ott meg csak uh van (meg majd az nst).


De amúgy én úgy tudom az uh-n látszik a méhszáj is.

2015. júl. 7. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj màr meg :)


Soha nem nézték uh-on a méhszàjat, gyanìtom hogy hasival nem is nagyon làtjàk. Vérzés és görcs miatt mikor 20 hetesen kórhàzban voltam, ott is manuàlis vizsgàlat volt-hogy làssàk a méhszàjat, és UH-hogy a baba rendben van-e.


Méhszàjat hüvelyi uh-val tudnak normàlisan nézni.


Nst-re nàlunk csak a kismama mehet be, apuka nem, hely sincs erre.NST-n szìvhangot és méhtevékenységet néznek. Semmi szükség ilyenkor matatàsra.

2015. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!