Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Érdemes kombinált tesztet...

Érdemes kombinált tesztet csináltatnom? Akkor is ha semmiképp sem vetetném el?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha a vizsgálatok eredményei alapján valószínűleg dawn kóros egy baba, lehet bármit tenni ellene? Lehet kezelni vagy valami? Vagy a teszt csak arra van, hogy eldönthesse az anya hogy igy is megtartja-e? Ha nálam nem opció az abortusz akkor ugye nincs értelme megcsinálnom, mert csak ideges lennék tőle maximum. Kivéve ha lehet javitani rajta, akkor megcsináltatnám. Szerintetek?
2015. szept. 21. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet kezelni. Ha mindenképpen megtartanád akkor annyiban jó a teszt, ha ne adj isten magas kockázat jönne ki eredménynek, jobban tudtok rá készülni. Az más kérdés, hogy a további vizsgálatoknak így nem lenne értelme a vetélés kockázat miatt, így biztosra így se úgy se tudod. A magas kockázat pedig még mindig nagyon jó eséllyel egészséges babát jelent szóval ilyen szempontból a kombinált tesztnek sincs sok értelme. Inkább abban az esetben, ha egy pár nem vállalná a beteg babát.
2015. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Már csak azért is érdemes megcsináltatni, hogyha ne adj isten beteg lenne a baba akkor is tudnátok rá készülni!
2015. szept. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem csináltattam meg. A 12. heti ultrahangra elmentem, ott mindent rendben találtak és innentől kezdve nem igazán foglalkoztatott. Anno még volt AFP, az is tökéletes lett.
2015. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én semmiképpen nem csináltatnám meg. Véleményem szerint egyáltalán nem tesz jót egy várandós anyukának hogy félelmek gyötrik a betegség gyanúja miatt, így a babának sem! Arról nem is beszélve ha közlik vele hogy beteg lesz a gyermeke. Erre nem lehet felkészülni, főleg mert hallottam olyat akinek tanácsolták az abortuszt, aztán egészséges gyermeke született. Ne felejtsük el a baba közvetve mindent érez amit az anyával történik.
2015. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Mi úgy döntöttünk a párommal, hogy nem csináltatjuk meg, pont abból az okból kifolyólag, amit Te is írtál: nem opció, hogy elvetessük. Sajnos "javítani" nem lehet rajta, genetikai betegségeket vizsgálnak a kombinált teszten. Mi úgy gondolkoztunk, hogy a későbbi normál vizsgálatokon már úgyis többet látnak majd, és ha véletlenül gond van, megtudjuk időben és tudunk rá készülni. Szerencsére továbbra is minden oké. 25 hetes kismama.
2015. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!