Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhestorna vagy a kismama...

Ildi42 kérdése:

A terhestorna vagy a kismama jóga?

Figyelt kérdés
Én most 89kg vagyok és a hetedik héten járok. Az első babát várjuk. Nem most híztam meg :D világ életemben ilyen voltam, sőt tavaly tudatosan fogytam is kb 20kg, és ezt nem szeretném visszaszedni. A babának ártani semmiképp nem szeretnék. Fizikai munkát végzek, azt bírom is, biciklivel közlekedem, de arra gondoltam, hogy mellette elkezdenék még mozogni. Eddig nem sportoltam különösebben, és nem tudom, hogy mivel lenne érdemes elkezdeni. Szabad már így az elején elkezdeni tornázni? Azt olvastam, hogy igen, de nem tudom és szeretnék vigyázni a picurra...

2016. febr. 5. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kismamatorna! de hivatalos, gyógytornász által tartott, beutalóval igénybe vehető torna legyen. mert akkor az orvos lát előtte, és ő javasolja, esetleg korlátozással, amit a gyógytornász figyelembe is vesz.


sokan nem tudják, de szinte mindenhol elérhető kórházakban ez a lehetőség.


a kerékpározással vigyázz! a babának nem lesz tőle semmi baja, de a kismamák egyensúlyérzékelése megborulhat (nem törvényszerű de gyakori), ezért nem is szokták javasolni. mondjuk van, aki szülni is biciklivel jön :o

2016. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja, a torna legkorában 12. héttől vehető igénybe.
2016. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A védőnőnél láttam is kiírva a kismamatornát, hogy hol és mikor szokott lenni. Ezzel csak az a bajom, hogy nem vagyok az a csapatban mozogjunk típus. Inkább itthon a magam csendességében szeretek. Vagy amikor nincs túl nagy sár, járok a kutyánkkal az ártérbe sétálni, de nem tingli-tangli sétálgatásra, hanem rendes tempóban. Gondolom ezt azért eztán is lehet. A biciklizéssel kapcsolatban ezt már olvastam, de eddig nincs gond, viszont majd odafigyelek. :) Köszi
2016. febr. 5. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!