Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kozepes kockázatú lett az...

Kozepes kockázatú lett az Edwards kórra a leletem.1:870 az arány. Volt valaki hasonló cipőben? Milyen vizsgálatot érdemes elvegeztetni még?

Figyelt kérdés
Sajnos a dokimmal ma meg nem tudtam beszélni...
2016. szept. 7. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is közepes lett Edwards-ra (sőt, közel volt a magas határához) engem elküldött a dokim genetikai tanácsadásra, ott pedig az amniocentézist javasolták, mert az biztos eredményt ad,hogy van-e ilyen gond, így mi azt csináltattuk meg.
2016. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És szabad tudni, hogy végül annak ki lett az eredmenye? Ott is aránypárt mondanak, vagy biztosan kijelentik, hogy egeszseges vagy beteg a baba?
2016. szept. 7. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott már 100%ra megmondják, hogy van-e Edwards (vagy bármi kromoszóma eltéréssel járó betegség) vagy nincs.

Nekünk negatív lett. :)

2016. szept. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Remélem nekunk is negatív lesz...

2016. szept. 7. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

nekem is ennyi lett. 860.

minden eredményem jó lett, orvosom teljesen megnyugtatott. szív UH-ra küldött el, se ott se a dokim nem ajánlotta az amniot, így nem mentünk. szerencsére egészségesen született a babánk :)

2016. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolok nektek :)

De majd pontosabb tanácsot úgyis a dokid ad, nem mindig javasolják az amniot sem, mert jár egy minimális kockázattal, de az ad biztos eredményt.

2016. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is 5-os válaszoló. Kicsit megnyugtattatok...

Nem tudom mit fog mondani a dokim, ideges vagyok miatta. Annyira ugy éreztem, hogy jo lesz az eredményünk...erre itt a pofon. Bízom a legjobbakban es a babamban is!

2016. szept. 7. 22:13
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Nifty teszt vagy Prena, s akkor elkerülhető az amniocentézis, aminek vetélési kockázata van.
2016. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Holnap megyek egy hasonlora, mint a Nifty, nem kockaztatom az amniot!

2016. szept. 12. 22:42
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

8.: Igen, a Nifty vagy a Prena nagyjából megmondja, DE jelenleg itthon nem diagnosztikus értékű vizsgálat. Így ha rossz eredmény jön ki akkor meg kell csináltatni az amniot, ha nem akarja megtartani az Edwardsos babát. Nem tudod, hány hetes a kismama (milyen lelet? Kombinált teszt? Négyes?). Az amniobol pedig nem egy hét alatt van eredmény, tehát akár ki is futhat az időben. Így felelőtlenség ajánlani olyan vizsgálatot amivel nem ér semmit ha baj van akkor ha nem tudod az összes információt.


Most volt ismeretségi körömben valaki aki kibőgte a lelkét is, mert rossz lett a Prenája az amnnio meg kimutatta, hogy egy kromoszóma volt eltörve és nem lesz semmi baja a babának.

2016. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!