Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan mondjam meg kedvesen a...

Hogyan mondjam meg kedvesen a védőnőnek, hogy ne hozza fel folyton a magánéletem?

Figyelt kérdés
3 hónap ismertség után terhes lettem a páromtól és úgy döntöttünk megtartjuk. Viszont azóta a kettőnk kapcsolata nem túl jól alakult, én a szüleimnél lakok, ő pedig magába, viszont a babát mindketten nagyon várjuk. A lényeg az, hogy a védőnő tudja ezt, hogy külön lakunk és 45 perc beszélgetésből 40 percig csak ezt kérdezgeti, hogy mi van velünk miért nem így miért nem úgy, mondjak el mindent, hogy történt stb. Folyamatosan csak a kapcsolatunkról kérdezz már, a babával kapcsolatos dolgokat meg 3 perc alatt lerendezi. A másik meg az, hogy azt is megkérdezte múltkor, hogy a szüleim hol dolgoznak meg, hogy miért nem védekeztünk? Már nagyon ott tartok, hogy beszóljak neki, de félek akkor majd a babánál nem segít annyit mint kéne. Próbáltam váltani védőnőt, de csak 3-an vannak és be vannak osztva, így is kevesen vannak. 37 hkm

2016. okt. 24. 09:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Minek beszélgettek eleve majd' egy órát?

Terhesség alatt elvileg kétszer kell kimennie családlátogatásra és slussz.

A havi tanácsadáson pedig max. az adatok bekörmölése, valamint mázsálás, pisinézés (nálunk még ez se) a dolga.

Amint ez megvan, mondj búcsút.

2016. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Amikor a magánéletedről kérdez, te visszakérdezel, hogy "Akkor végeztünk? Mennék, mert dolgom van". HA visszakérdez, mondd meg, hogy a magánéletedet a barátnőiddel szoktad megbeszélni, nem tudod, miért kapcsolódik a terhességed gondozásához. Ennyi.


A gyerek dolgaiban nekem 0 segítséget nem adott a védőnő. Nővérem gyerekei miatt gyakorlatom már volt, ami kérdés felmerült, azt a kórházban megválaszolták, illetve anyós és az internet rendelkezésemre állt információ gyűjtésre. Ennyi.

3,5 éves a fiam, a mai napig semmi segítséget nem nyújt a védőnő (bár attól az alkesztól nekem nem is kellene)

2016. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Ezért tartom problémának, hogy gyerekek szülnek gyereket. Egy felnőtt nő simán tudná kezelni az ilyen helyzeteket.
2016. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudjon, ez nem tartozik önre. Minden egyes, a maganeletedre vonatkozó kérdésre ugyanezt valaszold, ugyanazzal a hangsúllyal és válts témát. Következetesen csináld, hidd el, nagyon gyorsan abbahagyja
2016. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell szélsőségesen reagálni.

Ne haragudjon, de erről nem szeretnék beszélni.


A szüleid munkahelye: ez az ő dolguk, nem szeretnéd kibeszélni őket, nem érinti a babát.

2016. okt. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Masodszor toroltetted a kerdesem, hany eves vagy;)

15?

2016. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha kiskorú vagy, akkor azért pörög a magánéleteden, mert 16 éves korig még te is a védőnő által gondozott gyerekek közé tartozol. Majd nézd meg a babád kiskönyvét, benne van, h 16 éves korig lesz gondozott. Amikor gyerek szül gyereket, jóhogy pörgés van azon, ki tartja majd el a babát, miből, hol laktok majd, mit fog enni, hol alszik a abba, megvannak-e a szükséges babaholmik, stb. és igen ,a védekezés is téma, h máskor ne kerülj ilyen helyzetbe, h 3 után terhes leszel egy majdnem idegen valakitől.


Ha felnőtt lennél, fel se merülne ez a kérdés, mert 2 perc alatt intéznéd ezt a helyzetet, lazán, intelligensen, felnőtt módjára plusz a védőnőben sem merülnének fel ezek a kérdések, ha lenne munkád, pénzed, lakásod.

2016. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de tényleg elég fiatal lehetsz... Én is különéltem a gyerek apjától terhesség alatt, de soha nem kérdezték meg, h a szüleim hol dolgoznak :D Mivel 28 éves voltam, és tudta rólam a védőnp, h van munkahelyem (az utolsó percig dolgoztam amúgy).

Szóval ha olyan fiatal vagy, akkor van némi köze hozzá. Ha nem vagy annyira fiatal, akkor meg tanuld meg kezelni.

2016. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
23 évesen nem hiszem, hogy olyan fiatal lennék.. És 3 éve dolgozok. Mással is ilyen ez a védőnő, nem csak rólam akar mindent tudni, hanem a többi kismamáról is.
2016. okt. 24. 11:19
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha meg annyira nem akarok gyereket akkor nyilván védekeztem volna, de akartam.
2016. okt. 24. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!