Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi vizsgálatok?...

Terhességi vizsgálatok? Magándoki kontra sztk-s rendelés? Egyéb fizetős vizsgálatok? Fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden ezzel kapcsolatos információ. Én inkább maradnék a tb-re elvégezhető vizsgálatoknál és járnék az sztk-ba. Nem szeretnék egy vagyont kiadni minden hónapban, inkább költeném majd azt az összeget a gyerekemre. Így minden érdekelne a témával kapcsolatban. Úgy tudom, vannak olyan vizsgálatok, amiket viszont nem csinálnak meg tb-re, de szükségszerű. Mik ezek és mikor? Hol kell majd intéznem? A mai világban mennyire "ciki" az, ha valakinek nincs fogadott orvosa?
2016. nov. 22. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Ha megterhelo anyagilag akkor nyilvan marad az sztk, ott sem marad bent a baba 😊


12. Heten a genetikai uh az tamogatott, a vervetel az ajanlott melle, de fizetos. Nem tudom, hogy van e meg mas is.

2016. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20 hetes kismama vagyok,eddig csak a kombinált tesztet csináltattuk 12.héten fizetősen,ezt fontosnak éreztük. 35ezer forint volt (vérvétel és ultrahang) Ezen túl "SZTK-ba járok" ami nálam annyival másabb,hogy mivel nem városban élek,kijár a kismamákhoz a faluba egy doktornő. Ujjongtam mikor megtudtam,hogy doktornőhöz kerülök,nagyon kedves,aranyos,fiatal. Így szinte "magándokim" van ingyen. Szülést nem vállal,de elmondása szerint már egyik kollégája a kórházban sem nagyon,mert voltak belőle gondok. (Az ügyeletes nem szívesen foglalkozott a kismamákkal akik a fogadott dokira vártak) Úgyhogy én biztos ügyeletesnél szülök majd,egyébként találkoztam mindegyik SZTK-ás dokival már,mind jó szakember és panaszom nem volt rájuk. Én úgy vagyok vele,ha nagy a baj vagy komplikáció akkor hiába fizetted ki az x összeget ugyanúgy ottmaradhattok mindketten. Ha majd elégedett leszek a dokival aki jut,természetesen meghálálom,de nekem ne mondja meg egy doki sem,hogy 120 a szülés,aztán meg 2X benéz. Ez az én véleményem,bocsi,hogy hosszú lett.
2016. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második babámnál nem akartam orvost fogadni. Majd elérkezett az idő az első védőnői tanácsadásra. Azt mondja ott állandó doki aki volt hónapok óta nincs, mikor ki ér rá, igazából nem is az sztk nálunk a terhesgondozás helye hanem külön van, panaszom lett volna de orvos se volt éppen, genetikai UH 2 perc szóval mindenképpen ajánlja a kombinált a tesztet. Hát elégge elvette a kedvem, inkább fogadok orvost. De valószínűleg vannak normális helyek is, itt Nyíregyházán senkinek nem javaslom a TB-s terhesgondozást. Szerintem helyileg kérdezz körbe ott, ahol szülni fogsz.
2016. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan az sztk, hogy már egy labort iratni sem megyek be. Egyszer fél évig kezeltek félre. Magánkórházba jártam terhesgondozásra és ott is szültem, így voltunk biztonságban.
2016. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a második válaszolóval egyetértek, ezért is nem akarok magánorvost. Viszont amire még kíváncsi lennék, hogy ugye megvan, hogy mikor vannak a kötelező vizsgálatok. Ha én ugyanahhoz az orvoshoz akarok járni az sztk-ban, akkor ott nála lehet időpontot kérni a következő vizsgálatra? Vagy például kérném hozzá a 12 hetes uh-ra az időpontot, de nála már csak a 14. héten van hely? Akkor mindig máshoz menjek? Ez hogy van?
2016. nov. 23. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy tudom az SZTK-ban elég rugalmasak e téren. Itt a 12.hetes uh-ot szonográfus és nem orvos végzi (mondjuk mibez magánban csináltattuk kombinált teszten belül),az ő személye nem választahtó(szerencsére itt ő is angyal) a 18.heti genetikát orvos végzi(nos én kifogtam egy morcibbat,azt mondják nagyon jó szakember csak nem épp szószátyár) A többi vizsgálat szinte csak leletek értékelése és méhszájvizsgálat. Hogy nálatok hogyan mennek ezek a dolgok helyben értldeklődj ☺
2016. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az sztk-s bunko paraszt orvosoktol ments meg uram minket (Bp- en).
2016. nov. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak a terhesgondozásra járok magándokihoz, szülésre nem fogok orvost fogadni, csak szülésznőt.

A "nagy" vizsgálatokat a magándokim nem a rendelőjében csinálja, hanem a klinikán, ahol amúgy is dolgozik. Ő a fő "uh"-s itt.

Sokan ajánlották és ért az UH-hoz, ezért járok hozzá.

A 12. heti kombinált tesztért (vérvételért) mindenképpen fizetned kell, nálunk a két vérvételes 22ezerFt.

Voltam párszor az elején sztk-ban is, ahová először mentem ott egy irtó bunkó doktornő volt, nem volt UH-ja a rendelőben a terhességet nem tudta megállapítani, a stílust amit előadott, azt inkább hagyjuk... Le se szarta, hogy véreztem a nem várt idején.

Aztán újra vérezni kezdtem szombat éjjel, mentünk az ügyeletre, itt egy normálisabb dokit fogtam ki, hetente jártam hozzá vissza, de az utolsó vizsgálatnál viszont nagyon furcsa volt, nem igazán foglalkozott velem, bármit kérdeztem, ezért döntöttem a magán mellett.


Szülésre viszont azért nem szeretnék fogadni, mert egyrészt eltudjuk mi költeni azt a 100ezret jobb dologra is (nem vagyunk leégve, de azért multimilliomosok sem vagyunk), másrészt többször hallottam, olvastam olyanról, hogy az ügyeletes orvos ahhoz a kismamához hozzá sem nyúl, aki várja a fogadott orvosát. A nagynémimet ez utóbbiért nem császározták meg és fulladt meg a babája... az más kérdés, hogy ilyet lehetne-e vagy etikus-e, ez volt. Harmadrészt pedig a legtöbb (fogadott) doki a kitolásra jön be, azt' csók.

2016. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!