Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Down-kór szűrést TB alapon...

Down-kór szűrést TB alapon miért nem csinálnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, számomra döbbenet, hogy ez a létfontosságú szűrés 20-40 ezer forintba kerül a várandós anyukáknak. Vajon ezt a vérvételt és ultrahangot miért nem támogatja a TB?

2017. márc. 9. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Az ultrahangot támogatja, a 12. heti genetikai ultrahang ingyen van mindenkinek.

Amúgy a kombinált teszt nem pontos, csak becslés. A magzatvíz és méhlepény mintavétel ad biztos eredményt, az pedig szintén ingyenes indokolt esetben.

2017. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted felesleges megcsináltatni a kombinált tesztet? A hagyományos terhesrendelésen is mérik a tarkóredőt, nézik az orrcsontot? Olyan bűntudatot raknak az emberbe....
2017. márc. 9. 10:26
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én megcsináltattam mindkét terhességemnél, hogy nyugodt legyek,pedig nem voltam még 30. (egyébként állami kórházban 12.000 ft)

Hozzáteszem, a második gyereknél pozitív lett, elmentünk amnióra, ami ugye vetélési kockázattal jár, szerencsére ott kiderült, hogy semmi baja, fals eredményt adott a kombinált teszt. Senkinek nem kívánom azt a 6 hetet, amíg vártuk az eredményt. Szóval én elég mérges vagyok erre a tesztre, de ismerek olyat, aki nem csináltatta meg, és beteg babája született, pedig az ultrahangon nem látszott semmi.

2017. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nézik a 12. hetin az orrcsontot és a tarkóredőt mindenképpen.
2017. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált nekem is magas kockázatot mutatott a Down-ra, Nifty tesztre mentünk, az teljesen jó lett.

Ha megtehetem másodiknál azzal kezdek majd.

UH-t támogat, ott mérik a tarkót és az orrcsontot.

2017. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

A 12. heti uh ingyen lett volna, ha van beutalód. Sajnos a magán nőgyógyászok csak akkor adhatnak ilyen beutalót, ha van állami rendelésük is. Ami elég szemétség, mert én is fizetem a tb-t, örüljenek, hogy a sima nőgyógyászatot nem veszem igénybe, na mindegy. Ezen néztek tarkóredőt és orrcsontot, de ez a vizsgálat önmagaban nem igazán pontos, kb. 70%-os. A sima uh-on, amit a saját nődokid végez a rendelésén (nekem pl. minden alkalommal), ezeket nem nézik, mert csak erre képzett szakember végezheti, erre alkalmas uh gépen.

Vérvétellel együtt 90%-os lesz, de a vérvételért mindenhol fizetni kell.

Az amniocentézis ingyenes, viszont 1-2% a vetélési arány. Kiváltható kokcázatmentes Prenatesttel és Niftyvel (meg még van egy pár hasonló), amik 75 ezer-200 ezerig vannak.

Ezek és az amnió 99,9%-os eredményt adnak.

2017. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

"ez a létfontosságú szűrés 20-40 ezer forintba kerül a várandós anyukáknak"


Mert ez nem létfontosságú szűrés, csak egy kockázatbecslés, amit a genetikusok körberöhögnek. Diagnosztikai értéke nincs, hivatalosan sehol nem veszik figyelembe az eredményét. (Megjegyzem, a Nifty-, ill. Prena-tesztekét sem, tehát ha ezek a tesztek magas genetikai kockázatot jeleznek, akkor sem végeznek pl. terhesség-megszakítást a teszt eredménye alapján, csak a CVS, amnio alapján).

2017. márc. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nézik ezeket a 12 hetes uh-n. 70%-ot tud. Ahogy írták 100% csak az amnió lehet, szintén ingyenes. Az 1%-os vetélési kockázatot viszont figyelembe kell venni.
2017. márc. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. márc. 9. 13:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy az ultrahang ingyenes (nekem csak lemérték a tarkóredőt és megnézték hogy van-e orrcsont), aztán ott helyben kell 8000 ft-ot fizetni, ha a vérvételt is kérem. Ez nem kötelező. Pár napon belül e-mailben jött az eredmény.

Magán orvosnál azért drága, mert ott az uh-t is ki kell fizetni.

2017. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!