Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nyíregyházi kismamák, akiknek...

Nyíregyházi kismamák, akiknek magas lett a terhelt vércukor eredménye?

Figyelt kérdés
Nyíregyházán mi ezután az eljárás? Kihez küld a védőnő? Milyen diétát kell tartani? Vissza kell menni kontrollra? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 8. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A terhes cukorgondozóba küld a védőnő, időpontot kell kérni. Tesztebéd papírt is kell adnia a védőnőnek. Kiválasztod a szimpatikusat, megcsinálod, és aznap amikorra időpontot kaptál viszed magaddal. Háromnegyed 12-re érdemes menni (oda ahol a vérvétel van, fsz.2.), beadod a kiskönyvet, pontban délben ott kell megenni a tesztebédet, és 13 órakor vérvétel. Érdemes vinni vércukormérőt, ha van. A diétát a dietetikus ott fogja elmondani. 2-3 hetente menni kellesz ugyanígy a tesztebéddel egészen a szülésig.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, nekem is végig járni kellett a 3. terhesség alatt.

2017. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Nekem is ez a 3. terhességem, eddig nem volt gond a cukrommal. Akkor ugyanoda kell menni, ahol a vérvétel van és délután oda megy a dietetikus? Előtte rendesen lehet reggelizni? Neked milyen diétát írt ki, tudtad tartani? És szülés után is vissza kell majd menni? Ha a diéta hatására beáll rendesen a cukor, akkor kevesebbet kell menni? Bocsi a sok kérdésért.
2017. ápr. 10. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, oda kell menni ahol a vérvétel van a fsz. 2-be. Az első alkalommal bármit ehetsz reggel, a többinél érdemes a diéta szerint. 175 g-os szénhidrát diétát írnak mindenkinek. Méregetni kell miből mennyit ehetsz és számolni a szénhidrátot. Reggelire 35 g szénhidrát, tízóraira és uzsonnára 20-20, ebédre 55, vacsorára 45 g. 2 vagy 3 hetente járni kell tesztebédre, akkor is ha beáll a cukrod. A tesztebéd után nem mehet 7 fölé, különben befektetnek vércukor profilra. Engem 7.2-vel befektettek. Utána ugyanúgy járni kellett tovább. Nekem is csak most a 3. terhességnél jött elő a cukorbetegség.
2017. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg vissza kell menni szülés után 6 héttel cukortethelésre, de még a védőnő sem tudta megmondani hova, mert akkor már máshol csinálják. Még én sem mentem vissza,majdnem 1 hónapja szültem.
2017. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor rákészülök a 175gr-os diétára. Ma voltam védőnőnél, hó végére kaptam időpontot. Azt hittem a kockázat miatt hamarabb kell menni. Igazán rajta sem látszott, hogy nagyon aggódna. Ha nem kérdezek rá, akkor simán akár ehetnék tovább úgy, ahogy eddig, mondván majd ott megmondják mi legyen. Ott mennyire vették ezt komolyan, szigorúan? Mármint látom, hogy befektettek 7,2vel téged, de ahogy eddig a sima tb ellátást tapasztaltam ott nem igazán vettek semmit komolyan. Mi van ha a terhesség végén már tudok majd bemenni? (A második végén már alig éltem a fájásoktól.... nem ettem/ittam, csak rosszul voltam) Ha visszamész, akkor majd tudnál ide írni, hogy mi volt, hova kellett menni, mit mondtak?
2017. ápr. 11. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!