Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan csinálják a Down-kór...

Hogyan csinálják a Down-kór szűrést és a Kombinált tesztet?

Figyelt kérdés
A fehérvári Család- és Nővédelmibe járok, és több kérdésem is lenne: mikor érdeles megcsináltatni a vérvételt, mikor jön meg az eredménye? A csekket be kell fizetni a postán, aztán utána a nőgyógyásznak kell odaadni a feladóvevényt? Mennyi ideig tart a teszt, hogyan csinálják, illetve ennek mikorra lesz meg az eredménye?

2018. máj. 18. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Genetikai UH van amit ingyenes TB alapon is csinálnak itt nézik az orrcsontot, tarkóredôt. Ennek azonnal van eredménye amit szóban is közölnek veled. A kombinált másik része a vérvétel itt is can egy kockázatbecslés, tudtommal ezt csak magánban lehet. Nekünk 20.000 Ft volt az egész és a vérvétel eredményét egy hét után küldték ki e-mailben. Itt arányokat látsz hogy mekkora esély van 3 különbözô betegségre: Down, Patau, Edwards-szindrómákra. Ezek alapján besorolnak 3 kategória egyikébe. 12 eleje és a 13. hét vége között van lehetôség erre a tesztre.
2018. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Szia nálunk úgy volt a vérvétel hogy a csekkez amit befizettem be vittem a terhestanácsadásra ott kaptam egy beitalót és a vérvételen levették amit elkűldtek pestre azt hiszem 10 munkanap van megadva, hogy vissza jöjjön az eredmény de nekünk nem volt ennyi csak kb 7 nap :)
2018. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én is odajárok jelenleg,és jártam az előző terhességemnél is.Odaadják a csekket,befizeted,viszed magaddal a feladóvevényt.Ott helyben az aszisztens leveszi a véred,és ők küldik tovább.Azt nem tudom mennyi idő míg az eredmény megjön,mert én nem csináltattam meg,és most sem fogom,mert ebből a vérvételből ugyan nem tudom meg,hogy Down kóros a gyerek.Az uh-t amúgy is megcsinálják,azért nem kell fizetni.Ez is csak egy pénzlehúzós vizsgálat.Persze a dokik elég csúnyán bánnak azzal,aki nem vállalja,legalább is velem elég alpári módon beszélt akinél akkor voltam.Gyanítom ők is részesednek ebből,ezért pártolják ennyire.

2018. máj. 19. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval, megtörtént a vizsgálat: előtte befizettem a postán a csekket. Amikor tudomásom szerint betöltöttem a 12. hetet, elmentem a CSNK-ba, mondtam, hogy miért mentem. Doki kiszámolta, hogy egyáltalán érdemes-e megcsinálni most. Odaadtam a feladóvevény, aztán először hasi uh-t csinált, megnézte a baba méretét, van-e orrcsontja, a tarkóredő vastagságát, szóval azt nézték, hogy van-e jel, ami utalhat arra, hogy Down-kóros lesz. Utána pedig levették a vért tőlem. Megkérdezték, hogy jó-e az a telefonszám, ami megvolt nekik, és mondták, hogy kb. 8-10 nap múlva érkezik egy sms, rajta egy kóddal, majd ha felléptem az sms-ben lévő oldalra, nyomtassam ki az eredményt vagy fényképezzem le, és 3 nap múlva vigyem el neki. Mázlim volt, mert nagyon hamar megérkezett az sms. Hétfőn voltam a vért levetetni, és már azon a héten pénteken délelőtt megérkezett. Annyi nehézség volt az egészben, hogy nehezen találtam meg azt az fület, ahol kérte a kódot.
2018. jún. 25. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!