Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Babat varok es a vedonom...

Babat varok es a vedonom elkuldott ver/vizelet vizsgalatra. Szerintetek mehetek a kozelebbi korhazba ha a vizsgalatkero lapon nincs korhaz megadva? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Tehat a vedonomnel ma voltam,adott vizsgalatkero lapot ma es mondta hogy xy korhazba menjek el,de a tartozkodasi helyemrol nemtudok elmenni messze van busz es vonat oda nem megy csak 4 atszallassal :/ es azt akarom kerdezni hogy itt a helyi korhazban megcsinaljak e ezt vajon? A papirokra hely nincs irva hogy hova kuld a vedono,csak ha itt helyben megtudjak csinalni azert ido es penz sporolas is lenne,raadasul eleg beteges kismami vagyok :/ mert a vedononek ugyis csak az eredmeny a fontos nem? Es nem is ertem miert a tavolabbi pontra kuldott...vagy elotte hivjam fel a korhazat? De vajon megcsinaljak ti szerintetek? Koszonom a segitsegeket es bocsi hogy hosszu :) 10hkm
2018. okt. 25. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, vagy a védőnőt.
2018. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mert területileg oda tartoztok.
2018. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sima labor, oda mész, ahova akarsz, akár magánlaborba is mehetsz. A területi kórházad köteles ingyen ellátni, ha a közelebbihez tartozol, oda menj. 😊
2018. okt. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kórházakról van szó, de van olyan, de kissbb vidéki rendelőintézeteknél előfordul, hogy nem tudják levenni a speciálisabb kéréseket.
2018. okt. 26. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nalunk a vervetel beutalo koteles..a vedono nalunk beutalot nem adhat...ez valtozott volna? Csak mert ha nalatok is igy van akkor elobb a haziorvoshoz menj beutaloert es o megvalaszolja a kerdesed is, ugyanis abeutalon rajta van hogy hova mehetsz
2018. okt. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden esetben a lakcímkártyát nézik. Nekem más a tartózkodási és a lakcím, de mindkét helyre mehetek. Ha neked is rajta va a lakcímkártyádon a tartózkodási akkor biztosa elmehetsz a közelebbibd is. :) Időpontot nem kellett kérnem, háziorvoshoz sem kellett mennem, mert nem a központi labor vette le a vért, hanem a nőgyógyászat. De lehet kórházanként más és más.
2018. okt. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem pl a védőnőm helyben van, a háziorvosom Miskolcon (nemrég költöztünk vidékre és elégedett vagyok a régi dokimmal, ezért nem hoztám át a kartonom) A védőnő elszokta mondani milyen vizsgálatra kell menni, majd a háziorvos ideadja a beutalókat, de azokon nem szerepel helyileg hova kell menni. Ultrahangra Miskolcra sztk-ba lehetne, mert azt helyben nem csinálnak nálunk, de én inkább magándokihoz megyek,mert az időpontfoglalás egy katasztrófa.. A vérvételt pedig megcsináltathatnám Miskolcon is, de mivel a vért itt is leveszik, így feleslegesen nem fogok kocsikázni.
2018. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pesten lakok de nincs bejelentett címem, háziorvosom viszont itt van.

Itt beutaló köteles a labor, elmentem a háziorvoshoz, és mondtam hogy a kerületi laborba adja. Oda adta és mentem.

Háziorvosod hol van?

2018. okt. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A haziorvosom ott van ahol a vedono...az egy falu..elvileg ahhoz a varoshoz tartozom amelyikre mondta a vedonom hogy menjek,de a vizsgalatkero lapon nem szerepel hogy hova kell mennem...voltam haziorvosnal de nem adott beutalot vervetelre mert eleg a vizsgalatkero papir..es ahol en most lakom az egy nagy varos tehat megtudnak csinalni,de hogy a vedono mashova mondta nemtudom ha ide elmegyek akkor vajon elvallalnak e,illetve a vedonom nem fog e happogni.
2018. okt. 26. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezek szerint rossz védőnőhöz jársz. Ők nem választhatók, hiszen ki kell majd mennie hozzátok megnézni a babát. Jelentkezz át a jelenlegi lakcímedhez tartozó védőnőhöz mindenképp. A kórházak nem közelesek elvállalni, ha nem hozzájuk tartozol, de egyébként nem hiszem, hogy elzavarnának a laborból.
2018. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!