Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti mennyire tartjatok folosleg...

Ti mennyire tartjatok foloslegesnek illetve hasznosnak a vedonoi terhesgondozast?

Figyelt kérdés

Csak egy kerdes, mindenki sajat tapasztalatait irja le hogy o miert tartotta foloslegesnek vagy hasznosnak a havi 1x-i vedonoi terhesgondozast a terhessege alatt.


Szemely szerint eleinte nagyon foloslegesnek tartottam sot neha most is mert csak vernyomas meres es sulymerest csinal illetve beirja a kiskonyvet, annyi a jo az egeszben hogy szivhangot ks nez tehat hallhatom a babam szivhangjat. Ezeken kivul semmi pozitivum nincs, nem bunko egeszen rendes de nem mond semmit csak epp hogy legkozelebb milyen vizsgalat var es slussz. Ha kerdezek csak huzza a szajat hogy el kell magyaraznia valamit, igy mar kerdezni sem kerdezek hanem mastol tajekozodom. Nos? Ki milyen tapasztalatot szerzett/szerez?


2019. márc. 11. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen fölösleges volt számomra, amit a védőnő csinált.
2019. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Számomra hasznos mert bármilyen kéréssel fordulhatok hozzá. Sokkal több időt és figyelmet szán rám mint bármilyen orvos, pedig fogadott dokim is van.
2019. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó ha van, mégis felügyeli a kismamát, és bármikor felhívható. Jó hogy elmondja mi a következő történés, vizsgálat, eredményeket elmagyarázza stb.
2019. márc. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Èn Németországban szültem, és itt is kicsit hasonló rendszer van.

Itt a védönö és a szülésznö ugyan azt az iskolát végzik el, és bármelyikben dolgozhatnak, van aki korházban is szüleszt és van aki felkészít és utogondoz, vagy mindegyiket.


Ha valaki terhes lesz akkor az elsö útja az orvos, nála 4 hetente lehet menni kontrolra, ott minden alkalommal súly, vér, vizelet és minimum méhszály vizsgálat van. Ha valaki nem akar minden 4 hétben dokihoz menni, és van pl egy jó védönöje akkor csak minden 8 hétben van orvos, és minden 4 hétben védönö. De a védönönek max szívhang figyelöje van, ö UH-t nem csinálhat, és vért sem vesz.

Viszont csinál biztosításra szülés felkészítöt, és saját zsebre más kurzusokat, sportot, jogát...

A szülés után pedig uto gondozot csinál.


Mo-n is jó lenne, ha a védönök tudnának legálisan ilyen extra dolgokat mint terhes joga vagy terhes torna tartani. Sokkal kedveltebbek lennének, mert ha kedvesek, aranyosak értenek a dolgukhoz akkor többen mennek hozzájuk, ha mufurcok akkor senki nem választja öket. Ja mert itt mindenki maga válassza a védönöjét...

2019. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon függ a védőnőtől. Nálunk több védőnő is volt, volt amelyiknek nem volt gyereke, csak azokat tudta elmondani amit olvasott, tapasztalatai nem voltak,ha az ember valamit mondott a babáról, sokszor rácsodálkozott,hogy "tényleg?". Utána jött egy másik védőnő, őt nagyon szerettem, bármikor hívhattam, nagyon hasznos tanácsokat adott, odafigyelt mindenre.
2019. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem több védőnővel volt már dolgom, a jelenlegi ugyanolyan hasztalan, mint az előzőek. Annyival jobb a mostani a többitől, hogy legalább aranyos. Hasznos dolgokat nem mondd, kiskönyvet kitölti, felírja a súlyt, vérnyomást és slussz. Kibírom 1x egy hónapban, de elavultnak tartom az egész rendszert. Talán baba születés után lenne több értelme a védőnőnek-már ha házhoz jön- ha gyakorlati vagy praktikus tanácsokkal tudná ellátni az anyukákat.
2019. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nagyon jófej védőnőm van, egyébként problémás a terhességem és bár feladatkörén belül nem tud segíteni, mert nőgyógyász foglalkozik velem, de lelkileg mindig támogat.

Egyébként nálam is csak vérnyomás, súly és vizelet ellenőrzés van, de nem tartom feleslegesnek. Ha magamból indulnék ki akkor tényleg értelmetlennek tűnik, de annyi felelőtlen szülő van aki mindent letoj, hogy szerintem nem árt ha van egy rendszeres kontroll.

2019. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem felesleges volt, kb tájékozottabb voltam mint ő, elől fekvő méhlepény miatt alig talált szívhangot, a dokim meg elmondta mindig a vizsgálatokat és amit kellett. Így elég felesleges hurca volt mindig havi fél napot késni munkából mindig a védőnő miatt.

De amúgy kedves volt.

Most 7 hetes a baba, máshol lakunk, másik védőnő, ez is kedves, ilyenkor már több hasznát érzem.

2019. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Terhességem alatt nagyon jó védőnőm volt. Szerettem vele találkozni. Neki ez nem csak munka hanem hivatás, és ez nagyon érezhető volt.


Mire a baba megszületett elköltöztünk.. Itt sem mondanám teljesen haszontalannak a védőnőt. De ha azt akarom hogy megnézze a babát akkor nekem kell keresnem. Amúgy ha már ott vagyunk mindig jó tanácsokat kapok.

2019. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk súly, vérnyomás, haskörfogat mérés valamint vizeletvizsgálatot végez. A szívhangot is mindig meghallgatjuk. De ezeken kívül megnézi a leleteket, tanácsot ad, tájékoztat, hogy mi vár még rám. Minimum fél órát eltöltök nála. Tapasztalt és segítőkész.
2019. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!