Nicole8401 kérdése:

Szisztok 23 hetes beteg magzatot hogyan távolítanak el?

Figyelt kérdés
Sziasztok nagyon elvagyok keseredve 23 hetes 3 napos kismama vagyok a babának nincs elég magzatvize es sajnos kenyszertartásban van nem maradhat életben:( Azt
2020. márc. 16. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos meg kell szülnöd :( nagyon sajnálom ami veletek történik :(
2020. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, elindítják a szülést mesterségesen. :-(

Részvétem, nem lehet könnyű neked. :(((

2020. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szülnöd. Sajnálom.
2020. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
De már majdnem 24 hetes :( Nem pròbálnak meg küzdeni érte? Annyira sajnálom.
2020. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nem tudok hozzászólni érdemben, ne haragudj. Csak azért írok, hogy sajnálom, sok sok erőt kívánok nektek!
2020. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos megindítják a szülést. Azt hiszem, vetélés indikációnak hívják.
2020. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

24 héttől életképes lehet. Nem próbálják meg?

És igen, szulnod kell. Sajnálom :(

2020. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos megkell szülni. Nagyon sajnálom ez szörnyű.

Sok erőt neked. Részvétem.

2020. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem volt benne részem, 21 hetesen, ikerterhesség volt...

Vetélés indukciónak hívják. Gyakorlatilag szülés. Nálam méhnyak elégtelenség miatt megrepedt a burok, elfolyt teljesen az egyik babámnál a magzatvíz, és eltűnt méhnyakkal több, mint 2 ujjnyira nyitva voltam. A másik babámnál nem volt semmi gond, de sajnos Őt sem lehetett megmenteni.

Mivel nyitva voltam, nem kellett méhszáj tágítás. Zárt méhszájnál azzal kezdik. Ennek mikéntje protokoll,- és orvos függő, akiknél láttam, ott esete lamináriát helyeztek fel, a szülőszobán pedig az indítással együtt ballont.

Az indítás a szülésindításhoz hasonlóan oxitocinnal megy. Beindítja a vajúdást, fájásokat csinál, mint egy szülésnél. A tolófájásoknál 'megszületik' a baba...

Én kaptam közben kábító fájdalomcsillapítókat, ami arra is 'jó' volt, hogy sokszor azt sem tudtam, hogy hol vagyok, mi történik, ki is estek teljesen dolgok -szerintem direkt adtak ilyet, hogy lelkileg is könnyebb legyen végigcsinálni.

A fizikai fájdalmat nem is éreztem, akkora volt a lelki (6 év küzdelem után lett ez a sokadik lombikunk végeredménye...). Én nem jutottam el a tolófájásokig, az orvosom rásegített, hogy előbb a végére érjünk. A másidik babám 'megszületése' után azonnal vittek a műtőbe. Ott altatásban távolították el a két lepényt, és csináltak egy küretet.

Fizikailag egyáltalán nem viselt meg; de a lelki része... az leírhatatlanul brutális volt; aminek a java csak napokkal, hetekkel később, már otthon jött ki.

A tejem is beindult, a mellem begyulladt. Kaptam rá gyógyszert, de így is 2-3 hónap kellett ahhoz, hogy elapadjon.


Sok erőt kívánok Neked! És kívánom, hogy mielőbb sikerüljön ebből a szörnyű tragédiából talpraállni! És utána menni kell előre; ne adjátok fel!

Nekünk azóta van egy kislányuk. S bár sohasem feledem az Ikreinket, és a mai napig nagyon fájdalmas pont ez az életemben; muszáj volt valahogy talpraállnom, és tovább lépnem.

Nektek is ehhez kívánok rengeteg erőt!

2020. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

22. héttől már élték túl babák


Annyira picik...

https://www.youtube.com/watch?v=JWmCqrQZrzM

2020. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!